Denně 100 kilometrů tam a zase zpět. Bolka vyřešila problém s ledem a lehce si rýpla do Olomouce

20. října 2020 14:47 - Praha

Výjimku z krizového opatření vlády stále nedostaly, takže i nadále platí že tuzemské profesionální sportovní kluby nesmějí trénovat v uzavřených vnitřních prostorech. Jenže nemít k dispozici led je třeba pro hokejové týmy značný problém. Jako první z extraligistů si s nastalou situací poradila Mladá Boleslav. Bruslařský klub se v tomto týdnu začal připravovat na venkovním kluzišti v přibližně 100 kilometrů vzdálené Dobříši ležící rovněž ve Středočeském kraji.

 

Facebook @bkboleslav

Profesionální kluby mohou alespoň bez početního omezení trénovat, protože se na ně nevztahuje opatření o zákazu shromažďování více než šesti osob. Po trénincích na suchu si nyní Mladoboleslavští konečně mohou užívat i na ledě.

Venkovní ledovou plochu v Dobříši v tomto týdnu využívají každý všední den. Vždy na něco málo přes hodinu. Třeba v úterý měli kluziště rezervované od osmi do čtvrt na deset.

Venkovní kluziště v Dobříši, které tento týden využívají hokejisté Mladé Boleslavi.

Facebook @bkboleslav

Což znamená i poměrně brzký budíček. „My přijeli už za světla, ale vím, že kustodi dorazili ještě za tmy, aby nám připravili všechno potřebné," popisuje pro klubový web útočník Adam Zbořil.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

Návrat ke kořenům...? 😀💪 Aneb kdy jste naposledy bruslili venku vy? #bkboleslav #jedentymjedencil

Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav),Říj 20, 2020 v 2:49 PDT

„Vyjet zase na led bylo fajn, rozhodně lepší než jet jen suchou přípravu, jako jsme to dělali minulý týden. Navíc venku... Mělo to zvláštní nádech," přiznává pětadvacetiletý odchovanec brněnské Komety.

Prohánět se s hokejkou a pukem na venkovním kluzišti zažil naposledy během svého angažmá ve Finsku, kde působil mezi lety 2013 a 2017. „Má to trochu jinou atmosféru," hlásí Zbořil.

Na vnitřní šatny musejí mladoboleslavští hokejisté zapomenout.

Facebook @bkboleslav

Profesionální sportovci za současných opatřeních nesmějí využívat vnitřní šatny ani sprchy, takže Středočeši se před a po tréninku museli převlékat v provizorně vybudovaném venkovním stanu hned u ledu.

Obránce Marek Hrbas se převléká v provizorně vybudovaném stanu.

Facebook @bkboleslav

A kvalita venkovního ledu? „Odpovídala kvalitě ledu na zimáku v Olomouci," lehce si rýpnul do Hanáků a jejich starého zimáku, který byl vybudován už v roce 1948 a zastřešen o devatenáct led později, Zbořil.

škv, Sport.cz

ČT sport 3:1 Třinec - Liberec 3:1 dohráno
20210419T17:00:00+0200
Třinec vs. Liberec
Třinec vs. Liberec
Třinec
Liberec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..