Živě

Hokejisté Hradce Králové budou trénovat v Dobříši

26. října 2020 16:07 - Praha

Hokejisté Hradce Králové budou jako další extraligový celek po Spartě, Plzni a Mladé Boleslavi trénovat na stadionu pod širým nebem v Dobříši. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky se tam budou připravovat ve středu a v pátek v podvečer.

 

Luděk Peřina, ČTK

Při současném zákazu tréninku ve vnitřních prostorech chtěli Východočeši jezdit od pátku do neděle na led do Německa ze soustředění na Božím Daru, ale tento plán padl kvůli postoji německé strany za aktuální situace koronavirové pandemie v tuzemsku.

"Mrzí mě, že jsme nemohli odjet na naplánované soustředění na Boží Dar. Po zpřísnění opatření v České republice a po velkém nárůstu nakažených se německá strana zalekla situace a ze dne na den nám možnost využívání ledové plochy odřekla. Velmi nám tím zkomplikovala situaci," řekl klubovému webu generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček.

Nejsme žádné panenky a led nic nenahradí, říkal Řepík pod širým nebem v Dobříši

"Řešili jsme narychlo i další možnosti, ale stav v okolních státech je také složitý a ledové plochy v dojezdové vzdálenosti jsou obsazené. Vzhledem k těmto skutečnostem jsme si objednali na tento týden dvě tréninkové jednotky v Dobříši," podotkl Kmoníček.

Přidaly se Kladno i Slavia

Možnosti tréninku v Dobříši využily i prvoligové celky Kladna a Slavie. V Polsku našly možnosti přípravy Třinec a Pardubice. Hradec Králové se dosud připravoval po skupinách ve vnějších prostorech v okolí domácí ČPP Arény.

"I v Dobříši byla tento týden ledová plocha na dopolední tréninky z větší části zamluvená, byly volné termíny kolem oběda a po něm. Po pečlivém zvážení a komunikaci s lidmi z Dobříše jsme nakonec dali přednost večerním tréninkovým časům, kdy by již ledová plocha po dopolední zátěži měla být v lepší kondici," doplnil Kmoníček.

Růžička je nejlepší trenér v extralize, říká hradecký šéf

Kouč Růžička možnost středeční a páteční tréninkové jednotky na ledě vítá "Jestli máme začít hrát extraligový hokej, tak hráči potřebují být na ledě. Bez tréninku najednou hrát nejde, kluci musí být připravení," uvedl Růžička.

Start extraligy stále nejasný

Zápasy extraligy se hrály naposledy 11. října a od následujícího dne nemohou hokejisté v uzavřených prostorech ani trénovat. Jednání Národní sportovní agentury (NSA) s ministerstvem zdravotnictví o získání výjimky zatím nepřineslo žádný výsledek.

"Myslím, že jsme již byli blízko rozhodnutí o začátku trénování na ledě a o pokračování extraligy. Bohužel došlo k této prekérní situaci pro nás v nejnevhodnější dobu. V tuto chvíli čekáme, jak záležitost na ministerstvu zdravotnictví dopadne, a spoléháme na (předsedu NSA) Milana Hniličku, který za hokej ve vládě a na ministerstvu intenzivně bojuje," dodal Kmoníček v narážce na řešení pozice nového ministra zdravotnictví a plánovaném konci Romana Prymuly.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..