Vítkovicím znovu chybí část rozpočtu, touží ale po dalším úspěchu

13. září 2011 13:14 - OSTRAVA

S touhou po obhajobě stříbrných medailí z minulých dvou ročníků extraligy vstupují do nové sezony hokejisté Vítkovic. Vicemistr se však stejně jako v minulých letech pere s nenaplněným rozpočtem. Generální partner Evraz s klubem dosud neprodloužil smlouvu a Vítkovicím tak ve stomilionovém rozpočtu schází čtvrtina.

 

Petr Sznapka, ČTK

Pro ostravský klub to není novum, už v uplynulých dvou sezonách získal potřebné garance ze strany Evrazu až v rozehrané sezoně. "Situace je obdobná jako před dvěma lety. Nemáme podepsanou smlouvu s generálním partnerem, ale věříme, že vše je na dobré cestě. Přísliby jsou a doufám, že se nám to povede dotáhnout," prohlásil na dnešní tiskové konferenci generální manažer Petr Husička.

Husička však zároveň upozornil, že sponzorské zázemí klubu narůstá. "Sponzoři nám spíše přibývají než ubývají. Je to odraz posledních dvou sezon, lépe se vyjednává z druhého místa. V případě dotažení Evrazu můžeme hovořit o naplněném rozpočtu," uvedl Husička.

Vítkovice v letní přestávce nepostihly dramatické změny. Kouče Mojmíra Trličíka však trápí odchod slovenského kanonýra Rudolfa Huny do popradského Lva a produktivního centra Petra Vrány do Chabarovsku.

Odešli i Dudáš a Tomas

"Je to dost velká ztráta, typologicky podobných a volných hráčů moc není. Nikdo se nedá úplně nahradit, je třeba tomu přizpůsobit hru mužstva. Čekali jsme, že produktivita může být nižší, a celou přípravu se to i projevuje. Ale pracujeme na tom, abychom to nahradili větším tlakem do brány a důrazem hráčů," řekl Trličík.

Vedle obou útočníků tým opustili obránce Martin Dudáš a útočník Roman Tomas, kteří budou působit na hostování v Mladé Boleslavi. Bek Lubomír Vosátko po skončení smlouvy zamířil do Znojma.

Náhradami mají být zadáci Karol Sloboda (Karlovy Vary) s Tomášem Kudělkou (Turku) a útočníci Tomáš Káňa (Ottawa 67's) s Jurajem Štefankou (Mladá Boleslav). "Nejvíce nás tlačila bota v obraně, proto jsme udělali Slobodu s Kudělkou. S Hunou a Vránou zase odešlo dost bodů, snažili jsme se to nahradit Káňou a Štefankou. Více jsme ale do kádru nechtěli zasahovat, prostor a šanci dostanou odchovanci," řekl Husička.

I bez gólů Huny a Vrány však loňský finalista v přípravě naznačil možnosti. Zvítězil třeba na silně obsazeném turnaji v Záhřebu, získal skalp švýcarského mistra Davosu nebo nováčka KHL Popradu.

"Chtěli bychom navázat na poslední dvě úspěšné sezony a vydržet co nejdéle v soutěži. Ale je nám jasné, že takové přání má dalších třináct mužstev," dodal Husička.

ČTK

ČT sport Liberec - Třinec dnes 18:30
20210422T18:30:00+0200
Liberec vs. Třinec
Liberec vs. Třinec
Liberec
Třinec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..