Zavrženíhodný útok osobního charakteru! Duda má podmíněně zastavenou činnost na 9 měsíců

11. ledna 2021 09:01 - Praha
(Aktualizováno: 11. ledna 2021 10:44)

Funkcionář hokejového Liberce Radek Duda má zastavenou činnost na dobu devíti měsíců s podmíněným odkladem do poloviny června příštího roku. Rozhodla o tom disciplinární komise Českého hokeje kvůli Dudově incidentu s útočníkem Petrem Vampolou v prosincovém utkání první ligy mezi Benátkami nad Jizerou a Slavií.

 

repro Hokejka TV

Benátky jsou partnerským klubem extraligového Liberce, v němž Duda působí jako dovednostní trenér a skaut a v prosinci na stadionu Benátek sledoval jejich duel se Slavií.

V závěru druhé třetiny se na ledě přiostřilo a emoce se přenesly i do hlediště. Hlavně Dudovou zásluhou... Ten Vampolu ranil zmínkou o smrti blízké osoby a slávistický útočník neměl daleko k tomu, aby se přes mantinel dostal na tribunu a s Dudou si vše vyřídil po svém. Zabránil mu v tom hlavně včasný zásah rozhodčích. Dudova slova se měla týkat toho, že Vampola žije s vdovou po obránci Karlu Rachůnkovi Kateřinou, s kterou se loni v září oženil.

Skandál v Benátkách. Duda byl vykázán ze stadionu, z tribuny urazil Vampolu

Zatímco Vampola obdržel trest do konce utkání za nesportovní chování, Duda byl ze stadionu pořadatelskou službou vykázán.

Bílí Tygři se distancovali od chování Dudy: Ještě jednou a končíš

„Na základě přímých svědectví a videozáznamu dospěla disciplinární komise Českého svazu ledního k závěru, že konflikt byl jednoznačně vyvolán trenérem Radkem Dudou, a to zvlášť závažným, nepřijatelným a zavrženíhodným slovním napadáním hráče osobního charakteru. Došlo tak ke zjevnému porušení Soutěžního a disciplinárního řádu ČSLH, stejně jako Etického kodexu Unie profesionálních trenérů Českého olympijského výboru," uvedla svazová disciplinární komise vedená svým předsedou Josefem Řezníčkem v tiskové zprávě.

Dudovo chování zanesli do zápisu utkání i hlavní rozhodčí zápasu se Slavií Hucl s Jechoutkem, podle nichž šlo o slovní napadení osobního charakteru, kdy bylo zmíněno úmrtí blízkého člověka Petra Vampoly.

Pustili diváky na duel se Slavií a přišel trest. Disciplinárka udělila pokutu

„Disciplinární komise ČSLH potrestala trenéra Radka Dudu zastavením činnosti na dobu devíti měsíců s podmíněným odkladem do 15. 6. 2022 včetně," stojí v rozhodnutí disciplinárky.

Ta při vynesení verdiktu vzala na vědomí i sdělení, že Dudovi byla klubem v souvislosti s jeho jednáním na dobu jednoho měsíce zastavena činnost a uložena finanční pokuta, přičemž byl upozorněn, že v případě opakování podobného prohřešku s ním bude rozvázána smlouva.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: