Sparta ovládla prodloužení. Třinec otočil zběsilou přestřelku. Dynamu hvězdy nepomohly

nov, pan, vapČTKSport.cz

Vedoucí Sparta ve 39. kole hokejové extraligy porazila 3:2 Mladou Boleslav, ale rozhodla o tom až v prodloužení. Druhý Třinec otočil divokou přestřelku s Českými Budějovicemi na konečných 9:7. Ztrácí pět bodů, ale má dva zápasy k dobru. V Pardubicích se v utkání s Kometou poprvé představili hvězdní Andrej Kosticyn a Konstantin Barulin, ale výhru 3:2 slaví Brňané.

Michal Řepík ze Sparty střílí rozhodující gól v prodloužení brankáři Mladé Boleslavi Gašperu Krošeljovi.

Zápas v Pardubicích odstartoval nabité kolo. A nabídl hned několik lákadel. Domácí přivedli zajímavé posily. Rus Konstantin Barulin a Bělorus Andrej Kosticyn za sebou mají kariéry, o kterých se může jejich spoluhráčům jenom zdát. Jenže Dynamo i s nimi v sestavě paradoxně neuspělo poprvé po pěti výhrách za sebou.

Kometa zabrala po dvou porážkách. O jejím vítězství rozhodl v čase 46:46 obránce Král. Na Dynamo vyzrála ve vzájemných duelech po pěti porážkách v řadě, při nichž neuhrála ani bod.

Sparta si připsala třetí výhru za sebou zásluhou gólu kapitána Michala Řepíka v čase 61:35. Lídr soutěže tak bodoval podeváté za sebou, z toho sedmkrát vyhrál. Hráči Bruslařského klubu přes porážku nevyšli naprázdno ani ve třetím vzájemném souboji sezony, bod si vysloužili vyrovnáním z 0:2 na 2:2.

Třinec na svém ledě v divokém průběhu prohrával s Jihočechy 0:3, 3:6 a 5:7. Na obratu se podílel čtyřmi body Taylor Leier, který si kromě premiérového gólu v extralize připsal i tři přihrávky. Stejnou bilanci zaznamenal na druhé straně dvacetiletý Matěj Toman, který před utkáním povýšil do elitní řady.

Litvínov naplno se Zlínem bodoval i ve třetím vzájemném utkání v sezoně. Berani sice poprvé dokázali Severočechům vstřelil gól, přesto jim to k zisku nestačilo a venku prohráli počtvrté za sebou. Litvínov naopak doma zabral po porážkách se Spartou a Třincem.

Liberec vyhrál čtvrtý zápas v řadě. Navíc Bílí Tygři bodovali už podesáté za sebou a při této sérii utrpěli jen dvě porážky. Naopak Ostravané nenavázali na páteční výhru s Olomoucí a prohráli podruhé z posledních tří zápasů.

Plzeň po sérii čtyř porážek podruhé v řadě uspěla. Rozhodl o tom v čase 58:55 kapitán Indiánů Milan Gulaš, který ukončil svůj dvanáctizápasový gólový půst. Hanáci prohráli třetí z uplynulých čtyř duelů a získali v nich jen dva body.

Mountfield vyhrál třetí z posledních čtyř zápasů. Přispěl k tomu 34 úspěšnými zákroky brankář Marek Mazanec a proti Varům si připsal první čisté konto v sezoně. Energie potřetí v řadě nebodovala.

39. kolo Tipsport extraligy
Pardubice - Brno 2:3
Branky: 37. Paulovič, 40. Roman - 8. Klepiš, 24. Valský, 47. Král
Litvínov - Zlín 3:2
Branky: 3. Ščotka, 34. Hübl, 36. Zygmunt - 11. Fořt, 38. Fryšara
Liberec - Vítkovice 3:2
Branky: 10. a 30. Gríger, 32. Musil - 52. Irgl z trestného střílení, 59. Svačina
Hradec Králové - Karlovy Vary 4:0
Branky: 9. Orsava, 24. Blain, 37. Lev, 51. Cingel
Olomouc - Plzeň 3:4
Branky: 11. Rutar, 35. Gřeš, 56. Kolouch - 10. Rob, 24. Jiříček, 34. Pour, 59. Gulaš
Sparta - Mladá Boleslav 3:2 PP
Branky: 21. Košťálek, 35. Tomášek, 62. Řepík - 37. Dlapa, 50. Lunter
Třinec - České Budějovice 9:7
Branky: 16. a 37. Gernát, 38. a 48. Stránský, 22. Rodewald, 24. Leier, 47. Kovařčík, 54. Dravecký, 60. Hrehorčák - 28. a 35. Doležal, 5. Alderson, 10. Toman, 16. Voženílek, 34. Lytvynov, 43. Ville