Třinec i Sparta slaví výhru, extralize vládnou Pražané. Energie doma propadla

Hokejisté Plzně vyhráli v pátečním utkání 43. kola Tipsport extraligy nad Litvínovem 5:4. Dva góly vítězů dali Milan Gulaš a Jakub Pour. Zlín doma podlehl Pardubicím 1:3. Sparta po vítězství ve Vítkovicích 2:1 drží první místo před Třincem. Oceláři prohrávali na Hané už 0:2, ale nakonec utkání otočili a zvítězili 3:2. Energie Karlovy Vary doma nestačila na nováčka z Českých Budějovic a podlehla mu rozdílem třídy 1:6. Kometa Brno doma padla s Mladou Boleslaví 3:5.

Zleva Josef Mikyska z Vítkovic, brankář Sparty Alexander Salák a Tomáš Dvořák ze Sparty.

Sparta vede extraligu a své výsadní postavení potvrdila i výhrou na ledě Vítkovic 2:1. Pražané, jejichž rozhodující branku vstřelil v 55. minutě útočník Lukáš Pech, natáhli svou vítěznou sérii na sedm zápasů. Gólem a asistencí přispěl k úspěchu celku z hlavního města obránce Jan Košťálek. Ostravané prohráli potřetí za sebou.

Nezaváhal ani druhý Třinec, byť to dlouho vypadalo, že bude mít na Hané problém. Olomouc totiž vedla 2:0, jenže nakonec po obratu slaví vítězství 3:2 Oceláři. Ti pošesté v řadě naplno bodovali. Oceláři zápas otočili ve svůj prospěch ve třetí třetině, kdy se gólově prosadili bratři Michal a Ondřej Kovařčíkové.

Zleva Lukáš Nahodil z Olomouce, Michal Kovařčík z Třince a hlavní rozhodčí Oldřich Hejduk.

Zlínu se v poslední době nedaří, což se potvrdilo i v bitvě s Pardubicemi. Dynamo ji vyhrálo 3:1, a Zlín tak zaknihoval třetí neúspěch v řadě. Na výhře Východočechů se prvním gólem po návratu z Ruska podílel reprezentační útočník Tomáš Zohorna, jenž si připsal i asistenci.

Tomáš Zohorna z Pardubic.

Plzeň na svém ledě válí, nad Litvínovem zvítězila 5:4 a připsala si čtvrtou domácí výhru za sebou. Duel ovládli Západočeši díky dvěma dvougólovým střelcům Jakubu Pourovi a Milanu Gulašovi. Plzeň porazila Severočechy i počtvrté v sezoně.

Energie Karlovy Vary doma propadla v duelu s Českými Budějovicemi 1:6. Jihočeši tak zastavili šňůru neúspěchů a po osmi zápasech naplno bodovali. Dvěma góly se na teprve čtvrté výhře Motoru na kluzištích soupeřů v sezoně podílel Zdeněk Doležal. Energie prohrála potřetí za sebou, uspěla jen v jednom z posledních osmi zápasů.

Na vlastním ledě prohrála i Kometa Brno, která nestačila na Mladou Boleslav a podlehla jí 3:5. Kometa prohrála doma popáté v řadě, hosté rozhodli třemi góly během devíti minut v druhé třetině. Středočeši poskočili na průběžnou třetí příčku.

Hokejová Tipsport extraliga, 43. kolo
Plzeň - Litvínov 5:4
Branky: 16. a 29. Pour, 9. a 58. Gulaš, 46. Rob - 28. Lukeš, 30. Cibulskis, 39. Zdráhal, 58. Jarůšek.
Zlín - Pardubice 1:3
Branky: 42. Okál - 26. T. Zohorna, 31. Blümel. 44. Camara.
Olomouc - Třinec 2:3
Branky: 10. Nahodil, 27. Burian - 29. M. Stránský, 45. M. Kovařčík, 48. O. Kovařčík.
Vítkovice - Sparta 1:2
Branky: 48. Galvinš - 46. Košťálek, 55. Pech.
Karlovy Vary - České Budějovice 1:6
Branky: 13. Skuhravý - 5. a 8. Doležal, 23. Alderson, 45. Pýcha, 52. Gilbert, 52. Beránek.
Brno - Mladá Boleslav 3:5
Branky: 40. Kusko, 52. Mueller, 59. Trška - 26. a 56. Dlapa, 23. Strnad, 31. Zbořil, 59. Cienciala.