Hotovo! Hokejisté Sparty i třinečtí Oceláři slaví postup do semifinále play off

škv, rjmSport.cz

Hokejisté Komety Brno prohráli ve čtvrtečním utkání čtvrtfinále play off Tipsport extraligy s Třincem 1:4 a sezona pro poražené skončila. Ocelaří ovládli sérii 4:0 na zápasy a jsou v semifinále, kde na ně čeká Mladá Boleslav. Mezi elitní čtyřkou už je také Sparta. Ta vyhrála v Olomouci 3:0, když duel rozhodla slepenými góly v prostřední dvacetiminutovce. Také Pražané ve čtvrtfinále ani jednou neprohráli a mohou slavit. V semifinále Sparta narazí na Liberec.

Hokejisté Sparty se radují z třetí branky.

Oceláři ve čtvrtek rozhodli o vítězství na ledě Komety dvěma brankami na začátku druhé třetiny. V dalším průběhu si vedení zkušeně hlídali a ještě jej navýšili. Podobně jako Mladá Boleslav a Liberec pronikl i Třinec do semifinále bez ztráty jediného zápasu. Dvěma góly se o to postaral Patrik Hrehorčák.

Dál jde také Sparta. Pražané rozhodli duel na Hané v průběhu necelých čtyř minut druhé třetiny, kdy z bezbrankového stavu odskočili góly Jana Košťálka, Michala Řepíka a Davida Němečka do vedení 3:0. Podruhé v sérii i za svou extraligovou kariéru v play off vychytal nulu Alexander Salák.

Zleva Vilém Burian z Olomouce a brankář Sparty Alexander Salák během čtvrtfinále play off.

Do bitvy s Bílými Tygry půjdou svěřenci trenérů Miloslava Hořavy a Josefa Jandače s jistotou medaile. Z postoupivší nejlepší čtyřky týmů po základní části byli nejvýše postavení a jako její vítěz už mají ve sbírce za tuto sezonu Prezidentský pohár.