Musil už zná trest za ránu pěstí ležícímu Marcinkovi

Hokejisté Liberce se v úterním druhém utkání finálové série extraligového play off na ledě Třince musejí obejít bez Adama Musila. Čtyřiadvacetiletý útočník obdržel od disciplinární komise soutěže vedené Viktorem Ujčíkem stopku na jeden zápas za faul na forvarda Ocelářů Tomáše Marcinka v nedělním úvodním finále.

Hokejisté Liberce Radan Lenc z Liberce (vlevo) a Adam Musil.

Musil v 50. minutě Marcinka krosčekoval a pak jej ještě udeřil pěstí v době, kdy slovenský útočník ležel na ledě a nemohl se bránit. Důrazný útočník Bílých Tygrů obdržel od hlavních rozhodčích Šíra s Lacinou dvouminutový trest a následně i trest na pět minut a do konce utkání.

„Musil reagoval na předchozí souboj tím, že protihráče udeřil pravou rukou do oblasti hlavy a ve svém jednání neustal ani poté, co protihráč upadl na ledovou plochu. Ležícího protihráče v naprostém rozporu s nepsanými zákonitostmi hry poté znovu udeřil pravou rukavicí," shledal Ujčík po prostudování videozáznamu a Musilovi navíc udělil pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

Liberec úvodní finálový souboj prohrál 2:6, série v úterý pokračuje v 17 hodin znovu na ledě Ocelářů.

Je jednozápasový trest pro libereckého Adama Musila adekvátní?