Ml. Boleslav - Vítkovice 4:1Povedená první třetina rozhodla, Bruslařský klub slaví výhru

10. Kelemen 1 : 0
16. Šťastný 2 : 0
22. Svačina 2 : 1
25. Pláněk 3 : 1
32. Kousal 4 : 1

Hokejisté Mladé Boleslavi se po úterní prohře na ledě Sparty vrátili zpět na vítěznou vlnu, doma porazili Vítkovice 4:1 a vyhráli čtvrtý z posledních pěti zápasů. Gólem a asistenci se na jejich výhře v 7. kole extraligy podepsali útočníci David Šťastný a Miloš Kelemen.

Hokejisté Mladé Boleslavi se radují z branky

Úvodní minuty patřili domácímu tlaku, který vyvrcholil na konci 8. minuty dorážkou Dufka. Brankář Dolejš se ale stihl k odkryté části branky rychle přesunout a puk vyrazil maskou. Skóre se měnilo až za dvě minuty, když si do pásma nabruslil slovenský forvard Kelemen a přesnou ranou si připsal první branku v české extralize.

Byla to opět první boleslavská formace, konkrétně pak Šťastný, kdo zvyšoval v 16. minutě na 2:0. Hned z v dalším střídání mohl náskok domácích zvýšit Flynn, ale Dolejš se vytasil parádním zákrokem lapačkou.

Hned na začátku druhé třetiny snížil parádní střelou pod horní tyč Svačina. Domácí Bruslaři se nenechali snižujícím gólem znervóznět, ještě zesílili svůj tlak, ze kterého zanedlouho vytěžili třetí gól, o který se postaral obránce Pláněk.

Středočeši byli při chuti a další gól přidal po přihrávce Najmana Kousal. Zvýšit mohl ještě Stránský, ale jeho dělovku vytěsnil Dolejš koncem hole.

Ve třetí třetině si už domácí hlídali pohodlný náskok a zápas dovedli do vítězného konce.

7. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Ridera 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Kelemen (D. Šťastný, Moravec), 16. D. Šťastný (Kelemen, Ševc), 25. Pláněk (Dufek, Claireaux), 32. P. Kousal (O. Najman, Pýcha) - 22. Svačina (Marosz). Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 2491.
Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Pýcha, Pláněk, Moravec, Fillman, Bernad - D. Šťastný, A. Zbořil, Kelemen - P. Kousal, O. Najman, Flynn - Dufek, Claireaux, Kotala - Eberle, Bičevskis, J. Stránský. Trenéři: Rulík a Patera.
Vítkovice: Dolejš - Gewiese, R. Polák, Galvinš, Machů, Koch, L. Kovář - M. Kalus, Flick, Bondra - Roberts Bukarts, Marosz, L. Krenželok - Svačina, J. Hruška, Dej - Fridrich, Chlán, Bernovský. Trenér: Holaň.