Kladno - Třinec 4:3 SN Jágr zavelel k obratu, Oceláři neudrželi dvoubrankový náskok

24. září 2021 20:56

Hokejisté Kladna zdolali v 7. kole extraligy ve svém azylu v Chomutově mistrovský Třinec 4:3 po samostatných nájezdech, přestože ještě v 51. minutě prohrávali 1:3. Rytíři tak navázali na výhru nad Litvínovem 3:2 z posledního domácího vystoupení a po druhém úspěchu ze sedmi utkání se posunuli z posledního místa před Zlín. V rozstřelu rozhodl zápas ve prospěch extraligového nováčka Jakub Strnad.

Ondřej Hájek, ČTK

Rytířům pomohl i gól devětačtyřicetiletého majitele Jaromíra Jágra, který si z posledních čtyř zápasů připsal osm bodů za pět branek a tři asistence. Oceláře v čele tabulky předstihly o skóre Karlovy Vary.

Kladno už po 81 sekundách muselo hrát v oslabení po Nilsenově faulu, ale v oslabení mohlo otevřít skóre. Do úniku se dostal kapitán Plekanec, gólmana Mazance však neprostřelil. Pět sekund před koncem přesilovky se nakonec dočkal Třinec. Kanonýr Růžička, který nastoupil k 700. utkání v extralize, sice trefil před odkrytou brankou jen pravou tyč, ale puk doklepl do sítě Marcinko.

Jágr opět řádil, Kladno srazilo mistra! Kometa otočila ztracený zápas, Vary přejely Zlín

Při Plekancově trestu se Rytíři ubránili a sami udeřili v 15. minutě krátce po skončení Marinčinova pobytu na trestné lavici. Po Plekancově pokusu z pravého kruhu se prosadil z dorážky Beran. V závěru úvodní části po faulech Daňa a Nestrašila se Oceláři ubránili v 92 sekund trvajícím oslabení tří proti pěti a po Jágrově ráně jim pomohla levá tyč.

Hráči Třince se radují z gólu.

Ve 24. minutě vrátil favorizovaným Ocelářům náskok Daňo, který se trefil z dorážky po Draveckého pokusu. Za 75 vteřin zvýšil Michal Kovařčík, který proměnil přihrávku bratra Ondřeje. Rytíři odolali při Donagheyově vyloučení. V 36. minutě předvedl gesto fair play domácí Račuk, který odvolal signalizovaný faul. Po Marcinkově faulu se už Rytíři dočkali početní výhody, ale na kontakt se v ní nedostali.

V závěrečné části si nejdříve Bow poradil s Růžičkovou šancí, na druhé straně zahrozil Strnad. Oceláři se neprosadili při Keharově vyloučení a naopak v 51. minutě Marinčinův faul potrestal po Plekancově přihrávce střelou z levého kruhu Jágr. V čase 58:42 v přesilové hře podpořené power play vyrovnal Račuk, jehož pokus z úhlu si Mazanec srazil do branky betonem.

Zleva brankář Kladna Landon Bow, Erik Hrňa z Třince a Martin Kehar z Kladna.

Kladno po vyloučeních Marinčina a Kundrátka mělo na přelomu třetí třetiny a prodloužení na 99 sekund výhodu pěti proti třem, ale nevyužilo ji. Stejně tak neuspěl v závěru nastavení v úniku Plekanec. Nakonec se ale Rytíři radovali po nájezdech díky úspěšným pokusům Krista a Strnada, za hosty uspěl jen Růžička.

7. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. M. Beran (Plekanec, Račuk), 51. Jágr (Plekanec, Kristo), 59. Račuk (Kristo, Dotchin), rozhodující sam. nájezd J. Strnad - 4. Marcinko (Martin Růžička, P. Vrána), 24. Daňo (Dravecký), 25. M. Kovařčík (O. Kovařčík). Rozhodčí: Kika, Obadal - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Diváci: 1206.
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, J. Suchánek, Donaghey, Nilsen, Wood – Jágr, Plekanec, Hlava - Kristo, Kubík, J. Strnad – Račuk, M. Filip, Dvořáček - O. Bláha, Pitule, M. Beran - Hajný. Trenér: D. Čermák.
Třinec: Mazanec - Kundrátek, D. Musil, Marinčin, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček - Martin Růžička, P. Vrána, Daňo - O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil - Miloš Roman, Marcinko, Hrehorčák - Hrňa, Dravecký, Kofroň. Trenér: Varaďa.