Kladno - Třinec 4:3 SNJágr zavelel k obratu, Oceláři neudrželi dvoubrankový náskok

65. Strnad 4 : 3

Hokejisté Kladna zdolali v 7. kole extraligy ve svém azylu v Chomutově mistrovský Třinec 4:3 po samostatných nájezdech, přestože ještě v 51. minutě prohrávali 1:3. Rytíři tak navázali na výhru nad Litvínovem 3:2 z posledního domácího vystoupení a po druhém úspěchu ze sedmi utkání se posunuli z posledního místa před Zlín. V rozstřelu rozhodl zápas ve prospěch extraligového nováčka Jakub Strnad.

Hráči Kladna se radují z gólu.

Rytířům pomohl i gól devětačtyřicetiletého majitele Jaromíra Jágra, který si z posledních čtyř zápasů připsal osm bodů za pět branek a tři asistence. Oceláře v čele tabulky předstihly o skóre Karlovy Vary.

Kladno už po 81 sekundách muselo hrát v oslabení po Nilsenově faulu, ale v oslabení mohlo otevřít skóre. Do úniku se dostal kapitán Plekanec, gólmana Mazance však neprostřelil. Pět sekund před koncem přesilovky se nakonec dočkal Třinec. Kanonýr Růžička, který nastoupil k 700. utkání v extralize, sice trefil před odkrytou brankou jen pravou tyč, ale puk doklepl do sítě Marcinko.

Při Plekancově trestu se Rytíři ubránili a sami udeřili v 15. minutě krátce po skončení Marinčinova pobytu na trestné lavici. Po Plekancově pokusu z pravého kruhu se prosadil z dorážky Beran. V závěru úvodní části po faulech Daňa a Nestrašila se Oceláři ubránili v 92 sekund trvajícím oslabení tří proti pěti a po Jágrově ráně jim pomohla levá tyč.

Hráči Třince se radují z gólu.

Ve 24. minutě vrátil favorizovaným Ocelářům náskok Daňo, který se trefil z dorážky po Draveckého pokusu. Za 75 vteřin zvýšil Michal Kovařčík, který proměnil přihrávku bratra Ondřeje. Rytíři odolali při Donagheyově vyloučení. V 36. minutě předvedl gesto fair play domácí Račuk, který odvolal signalizovaný faul. Po Marcinkově faulu se už Rytíři dočkali početní výhody, ale na kontakt se v ní nedostali.

V závěrečné části si nejdříve Bow poradil s Růžičkovou šancí, na druhé straně zahrozil Strnad. Oceláři se neprosadili při Keharově vyloučení a naopak v 51. minutě Marinčinův faul potrestal po Plekancově přihrávce střelou z levého kruhu Jágr. V čase 58:42 v přesilové hře podpořené power play vyrovnal Račuk, jehož pokus z úhlu si Mazanec srazil do branky betonem.

Zleva brankář Kladna Landon Bow, Erik Hrňa z Třince a Martin Kehar z Kladna.

Kladno po vyloučeních Marinčina a Kundrátka mělo na přelomu třetí třetiny a prodloužení na 99 sekund výhodu pěti proti třem, ale nevyužilo ji. Stejně tak neuspěl v závěru nastavení v úniku Plekanec. Nakonec se ale Rytíři radovali po nájezdech díky úspěšným pokusům Krista a Strnada, za hosty uspěl jen Růžička.

7. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. M. Beran (Plekanec, Račuk), 51. Jágr (Plekanec, Kristo), 59. Račuk (Kristo, Dotchin), rozhodující sam. nájezd J. Strnad - 4. Marcinko (Martin Růžička, P. Vrána), 24. Daňo (Dravecký), 25. M. Kovařčík (O. Kovařčík). Rozhodčí: Kika, Obadal - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Diváci: 1206.
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, J. Suchánek, Donaghey, Nilsen, Wood – Jágr, Plekanec, Hlava - Kristo, Kubík, J. Strnad – Račuk, M. Filip, Dvořáček - O. Bláha, Pitule, M. Beran - Hajný. Trenér: D. Čermák.
Třinec: Mazanec - Kundrátek, D. Musil, Marinčin, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček - Martin Růžička, P. Vrána, Daňo - O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil - Miloš Roman, Marcinko, Hrehorčák - Hrňa, Dravecký, Kofroň. Trenér: Varaďa.