Sparta vydřela body až v prodloužení

TŘINEC

Oceláři se Spartě vyrovnali v bruslení i herní kvalitě, k tomu přidali důraz před brankou a dlouho vedli. Skvělého Biegla o čisté konto a Třinec o výhru připravil v závěru Pilař, dva body bojujícím hostům pak v nastavení zajistila přesná bekhendová střela Nedvěda.

Na Pöpperleho nejdříve vyzrál nahozením Klouček. V minutové přesilovce pěti proti třem neuznal gól Hlaváče sudí pro postavení střelce v brankovišti, stejnou možnost promarnili i Oceláři, kteří v úvodu druhé třetiny zahodili dvě šance, ovšem pak se dostali nadlouho pod tlak.

Spartu trápil především Biegl, jemuž při střele Tona pomohla i tyčka. Kapituloval až v závěru, kdy Pražané riskovali, a odvahou šli vstříc i bonusovému bodu.

Hlasy trenérů: Lubomír Pokovič, trenér Třince: "Vedení jsme měli udržet, možností zlomit utkání bylo dost. Bohužel střelecky se trápíme."

Leo Gudas, asistent trenéra Sparty: "Zahodili jsme moc šancí a soupeře při tlaku pustili do brejků, takže dva body bereme."

TŘINEC-SPARTA 1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - pr. 0:1)
Branky: 8. Klouček - 58. Pilař, 63. Nedvěd, Rozhodčí Homola, vyloučení 6:5, bez využití, Diváků: 3850