Hradec Králové vetuje kvůli neuznanému gólu rozhodčího

Hradec Králové

Rozhodčí pískl, pak ukázal na sparťanskou branku. Jasné gesto, Hradec Králové chtěl slavit gól. Ve 14. minutě extraligového zápasu však sudí nakonec Východočechům vedoucí branku proti Spartě neuznali. I proto podlehl Mountfield doma Pražanům 1:5.

Hradecký obránce Tomáš Harant (vlevo) a útočník Sparty Jan Buchtele.

Rozhodčí Robert Čech je kvůli tomuto momentu na hradecké černé listině - vedení klubu z východu Čech ho ihned po zápase vetovalo. "Tušil jsem, že to neuznají. Slyšel jsem písknutí," přiznal domácí obránce František Ptáček, který dnes nastoupil k 1100. utkání v nejvyšší soutěži. "Asi je to jeho pravomoc. Může uznat gól a pak ho odvolat podle videa," dodal Ptáček.

I rozhodčí má právo na chybu, každý se může zmýlit," pronesl smířlivě jeho spoluhráč Vladimír Škoda, jenž byl v inkriminovanou chvíli rovněž na ledě. "Nemyslím si, že by nás to srazilo do kolen, ale na druhou stranu to Spartu zvedlo," pronesl třicetiletý útočník.

Přesně tak to vypadalo v dalším průběhu zápasu na ledě. Sparta ve druhé třetině dominovala a třemi brankami v rychlém sledu rozhodla. "Ukázala, jak je kvalitní mančaft," ocenil Škoda.

Pražané nakonec v Hradci vyhráli 5:1 a přetrhli sérii domácích. Mountfield totiž jedenáctkrát v řadě bodoval. Naposledy vyšel naprázdno v prvním kole extraligy. Právě na ledě Sparty... "My jsme nezvládli přesilovky, oni ano. Byl špatný led, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Sparta na tom byla stejně," připustil Škoda.