Omlouvám se našemu klubu, fanouškům. Prostě všem, hlesl kouč Varů po ostudě na Spartě

Když po utkání na Spartě zavítal mezi přítomné novináře, vytasil se s jedinou prosbou. „Hlavně ať je to rychle,“ řekl tichým hlasem kouč karlovarských hokejistů Karel Mlejnek. Nebylo divu, neboť právě skousával těžký debakl 0:11, kterým Holešovičtí vyrovnali historicky nejjednoznačnější vítězství v tuzemské nejvyšší soutěži.

Karlovarský trenér Karel Mlejnek.

Jak takový výprask skousáváte?

Hodnotí se mi velmi těžko, protože jsme to absolutně nezvládli. Za tento výkon bychom se chtěli omluvit všem. Celému našemu klubu, stejně jako fanouškům, kteří nás přijeli podpořit. Co dál k tomu říct? Opravdu nevím...

Co se kouči honí hlavou, když se blíží konec a jeho mužstvo prohrává 0:8, za chvilku už 0:9 a následně 0:10?

Člověk by v té době na střídačce nejradši ani nebyl. Ale to nejde, protože za to společně s mužstvem nese plnou zodpovědnost. Jsme povinní si to vyžrat až do konce.

Bylo to to nejhorší, co jste doposavad na střídače zažil?

Asi jo.

Zejména v první třetině, kterou jste prohráli 0:5, to vypadalo, že Sparta je všude ne o krok, ale minimálně o tři dřív. Čím si tak prachbídný vstup do zápasu vysvětlujete?

Nechtěl bych to hodnotit bezprostředně po utkání, ale na straně Sparty je obrovská kvalita. Jakmile vede o dvě tři branky, tak v našem aktuálním rozpoložení je k nezastavení. Nebyli jsme schopní jí odolat.

Přitom na začátku druhé třetiny se zdálo, že by tomu tak být mohlo. Takřka čtrnáct minut jste vydrželi bez inkasovaného gólu, jenže pak do druhé přestávky stejně přišly další tři...

Souhlasím, tam jsme po tragické první třetině Spartu jakž takž drželi v odstupu, nicméně pak jsme v obranném pásmu opět prohrávali souboje jeden na jednoho a dopadlo to tak, jak to dopadlo.

Jak se dá vůbec mužstvo za takovéto situace o přestávkách nabudit?

Samozřejmě jsem si uvědomoval, že jsme hráli strašně špatně obranné pásmo, to za čtrnáct zápasů od mého nástupu nepamatuju. Řekli jsme si to, kluci se o to čtrnáct minut ve druhé třetině opravdu snažili. Chtěli jsme jít do každého střídaní, jako by byl stav 0:0, abychom nedostávali další branky.

Což se však dařilo opravdu jen oněch čtrnáct minut. Pak se vše vrátilo do starých kolejí a Sparta dominovala. Bylo to jen její sílou, nebo svým svěřencům vyčítáte i nedostatek nasazení?

Budu se opakovat, ale Sparta bohužel hodně brzo dala první tři branky. Pak už byla jako válec!

Extraligu nyní čeká více než týdenní reprezentační přestávka. Nemáte obavy, že se během ní debakl v Holešovicích na týmu podepíše?

Naopak pevně věřím, že se to nestane a pauza je pro nás jedině vítaná. Jsem přesvědčený, že po našem nástupu s kolegou Kverkou mužstvo chytilo nějaký obraz, na kterém teď budeme pracovat, abychom pak byli soupeřům konkurenceschopní.