Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejista Richard Král míří z Třince do Zlína

3. května 2005 15:10 - TŘINEC

Útočník Richard Král se s největší pravděpodobností stane první velkou letní posilou hokejistů Zlína. Čtyřiatřicetiletý centr, jenž patřil dlouho neodmyslitelně k třineckému klubu, se s vedením českého vicemistra dohodl na podmínkách smlouvy. Ve středu by měly finanční okolnosti jeho přesunu doladit oba kluby.

 

archiv

"Hráčův agent nás dnes informoval ve smyslu, že Richard Král se domluvil na podmínkách kontraktu ve Zlíně. Zítra bychom si měli sednout a transfer dořešit na úrovni obou oddílů," řekl ČTK předseda představenstva Ocelářů Třinec Evžen Delong.

Králův odchod do Zlína už sotva něco zhatí. I když brilantní technik má ve slezském klubu smlouvu ještě na rok, Oceláři se s ním kvůli výši kontraktu chtěli rozejít už během uplynulé sezóny. Mezi oběma stranami pak panovaly napjaté vztahy. "Samozřejmě, že mu nebráníme. A věřím, že se Zlínem domluvíme na nějakém způsobu vyrovnání," dodal Delong.

Rozepře se táhne od loňského listopadu. Třinec se netajil tím, že Král je pro klub drahý a majitelé na hráče tlačili, aby přistoupil na snížení platu. Král odmítl i přesto, že ho vedení postrašilo výměnou do jiného celku. Na několik zápasů pak dokonce nebyl nominován do sestavy.

O Krále se zajímal i Jokerit

Nejvýraznější postava v dějinách extraligového hokeje v Třinci připustila, že přechod do Zlína by jí byl po chuti. "Ale hotové to ještě není, ještě je o čem jednat," uvedl Král bez bližších podrobností.

Eminentní zájem o něj projevil Jokerit Helsinky, ale do Finska se Královi podle všeho moc nechce. "Dávám přednost extralize. Nabídka z Finska je zajímavá, ale já bych rád ještě zkusil hokej doma," podotkl Král.

Odchod pardubického odchovance z Třince je nezvratný. Král v mužstvu strávil všech deset sezón, které tým v nejvyšší soutěži po svém postupu odehrál. V dresu Ocelářů za tu dobu dosáhl 201 gólů a 345 asistencí.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..