Litvínov si veze ze Znojma všechny body

ZNOJMO

V útlumu hrající Znojmo, které se musí zhruba měsíc obejít bez veterána Dopity, jenž je po operaci kolena, podalo matný výkon a ani v sedmém zápase v řadě se vítězství nedočkalo.

Znojemští vstoupili do zápasu vlažně a v úvodní třetině si často vysloužili pískot tribun. Hostující gólman Fiala se musel mít na pozoru pouze při střelách Berouna a Pláška, naopak při dvacetivteřinovém dvojnásobném oslabení svého týmu mohl zůstat zcela v klidu. Litvínovští útočili ještě méně častěji, ale 102 vteřin před první pauzou prostřelil debutujícího gólmana domácích Evjena dělovkou zdálky Kubinčák.

Norský brankář inkasoval skoro navlas stejný gól i na začátku prostřední části. Dvoubrankové manko sice přineslo zvýšenou aktivitu Jihomoravanů, které ovšem zmrazil v půli střetnutí vydařenou trefou Šaffer. Znojmo vzápětí snížilo na 1:3. V poslední dvacetiminutovce se postavil do branky navzdory střevní chřipce Trvaj, ze hry však musel odstoupit zraněný Uram. Severočeši eliminovali nápor soupeře a v závěru si výhru dvěma góly ještě pojistili.

Miloslav Hořava, trenér Znojma: "Bohužel jsme opět nevstřelili vedoucí gól. Trápíme se, zápas jsme bez marodících opor odehráli v křeči." Petr Fiala, asistent trenéra Litvínova: "Základem našeho úspěchu byla vydařená první třetina. Jsem spokojen s vítězstvím i výkonem týmu."

Znojemští Orli - Chemopetrol Litvínov 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 34. Mikulík (Heš) - 19. Kubinčák (Zadina), 23. Prorok (Kubinčák, Balázs), 32. Šaffer (Sklenička), 58. Zadina (Gýna), 59. Branda (Gombár). Rozhodčí: Polák - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 3700.
Znojmo: Harstad-Evjen (41. Trvaj) - Jareš, Heš, Němeček, Bičánek, Šmach, Čakajík, Mojžíš, Varakas - Uram, Pucher, Mikulík - Ludvík, Erat, Ondřej - Plášek, Haman, Beroun - Vaškovič, Chlubna, Kraus. Trenéři: Hořava a Votruba.
Litvínov: R. Fiala - Skuhrovec, Pojkar, Morava, Ťupa, Gýna, Poživil, Punčochář - Trávníček, Branda, Benda - Kubinčák, Reichel, Zadina - Prorok, Petružálek, Balázs - Šaffer, Sklenička, Gombár. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.