Rubriky:

Tipsport extraliga

Liberecký Bakoš dostal dvouzápasovou podmínku, Vampola dodatečně trestán nebude

15. dubna 2016 12:32 - Praha

Hokejovému útočníkovi Liberce Martinu Bakošovi zastavila disciplinární komise extraligy činnost na dva zápasy s podmíněným odkladem do 26. dubna, tedy do konce finálové série play off. Jiného forvarda Bílých Tygrů Petra Vampolu se naopak předseda disciplinárky Karel Holý rozhodl dodatečně netrestat a řízení s ním zastavil.

 

Radek Petrášek, ČTK

Bakoš čtyři minuty před koncem prvního finálového duelu proti Spartě zasáhl hokejkou do oblasti krku zadáka Pražanů Jana Švrčka. Holý došel k závěru, že Bakoš zneužil situace, kdy protihráč ležel po předchozím zalehnutí kotouče na ledové ploše a holí jej atakoval do oblasti krku.

Vzhledem k povaze a následkům zákroku, při kterém nedošlo ke zranění Švrčka, byla slovenskému útočníkovi Středočechů zastavena činnost na dva zápasy s podmíněným odkladem do konce letošního play off.

Dodatečnému potrestání uniknul Bakošův spoluhráč Petr Vampola. Ten obdržel v polovině třetí třetiny osobní trest do konce utkání za zákrok na Lukáše Pecha u střídaček. „Ačkoli Vampola atakoval Pecha, který nebyl v držení kotouče, a to mimo jeho zorný úhel, zákrok nebyl veden s takovou intenzitou, aby vyžadoval další kroky nad rámec trestu uloženého rozhodčími," vysvětlil Holý, proč řízení s mistrem světa z roku 2010 zastavil.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..