Rubriky:

Tipsport extraliga

V Liberci mi smlouva skončila, neřeším, co bude dál, říká kapitán Bílých Tygrů

9. května 2016 21:06 - Liberec

Kapitán libereckých hokejistů v nedávno skončené mistrovské sezóně Jan Výtisk tráví i současné dny po oslavách extraligového titulu v Liberci. „Věnuji se dětem a hokejovou budoucnost zatím neřeším,“ řekl Výtisk v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Jak prožíváte pomistrovské období?

Oslavy byly veliké, užili jsme si je. Teď už je to poklidnější (úsměv). Odpočíváme, hodně kluků odjelo na dovolenou. Každý z nás budeme mít ještě pohár u sebe, abychom skvělou sezónu ještě oslavili i s rodinami. A Liberec má čtyři hráče na mistrovství světa, což je velký úspěch nejen českých reprezentantů Radima Šimka, Michala Birnera, Michala Řepíka a slovenského reprezentanta Martina Bakoše, ale i celého klubu.

Co pro vás znamená, že jste kapitánem mistrů?

Moc si toho vážím, že si mě kluci zvolili a že jsem nakonec mohl zvednout mistrovský pohár. Vyhráli jsme to ale všichni dohromady, jeden hráč ani kapitán sám nic nevyhraje.

Proč jste zatím nevyrazil na dovolenou?

V Liberci jsem šest let. Dcera chodí do školy a musí dokončit školní rok. Až potom budeme mít možnost odjet do Ostravy. A tak chodím s dětmi i na kroužky a mám na to víc času.

Jak se vám líbí liberecké sportovní prostředí?

Pokud jde o hokej, město a konkrétně hokejový klub si titul zaslouží. Myslím, že je to dobře, protože extraligu sledovalo hodně fanoušků a titul je impulsem i pro další zájemce o hokej. Ale v Liberci se daří spoustě sportů. Volejbalisté Dukly získali taky titul, fotbalisté Slovanu jsou znovu v evropských pohárech. I zázemí a sportovní možnosti pro lidi jsou tady rozmanité, to je něco úžasného.

Máte představu o libereckém kádru pro příští sezónu?

To je především záležitost vedení klubu, jaké mužstvo postaví.

A vy zůstanete v Liberci?

Smlouva mi skončila a uvidíme, co dál. A nechci to zatím řešit.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..