Pardubice odvezly důležité body z Plzně

Hokejisté Pardubic dál živí naději na pla-off. V úterý uspěli ve vyrovnaném utkání na ledě Plzně. O jednobrankovém vítězství úřadujícího mistra rozhodl dvěma góly střelec Čaloun. Favorizovaní hosté hned v úvodu nevyužili přesilovku, až po jejím skončení je uklidnila první Čalounova trefa po přihrávce Koukala.

Když poté seděli na trestné lavici dva plzeňští hráči, zvýšil Rolínek. Hned na začátku druhé části mohl zvýšit Hlinka, ale brankář Jež jeho šanci zastavil a Aleš Padělek poté dokázal snížit. Také Pardubičtí se museli bránit převaze dvou hráčů soupeře, ale stejně jako domácí se neubránili a Vítek vyrovnal.

Snaha hostů o vítězství narážela dlouho ve třetí třetině na domácí obranu a vlastní nepřesnost. Teprve šest minut před koncem využil Čaloun domácí chyby a rozhodl. Plzeňskému celku už nepomohla ani téměř dvouminutová hra bez brankáře.

Marek Sýkora, trenér Plzně: "Chtěli jsme si udělat radost z vítězství, ale rozhodla chyba Důrase v závěru třetí třetiny."

Petr Hemský, trenér Pardubic: "Druhá třetina byla z naší strany katastrofální. Zachránila nás šťastná střela Čalouna, který hrál velmi dobře."

Lasselsberger Plzeň - Moeller Pardubice 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. A. Padělek (Kracík, Tvrdoň), 34. Vítek (Jindřich) - 4. Čaloun (Koukal), 12. Rolínek (Čaloun, Blažek), 54. Čaloun (Lubina, Koukal). Rozhodčí: Hradil, Husička - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:6, navíc Nedoma - Mikeska 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3496.
Plzeň: Jež - Pulpán, Jindřich, Cartelli, Vobořil, Nedoma, Hučko, Trojovský - Vítek, Vorel, Matějovský - A. Padělek, Kracík, Tvrdoň - Důras, Šindel, Adamský - Holý, Kepl, Hobl. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.
Pardubice: Lašák - Snopek, Kántor, Havíř, Čáslava, Mudroch, Linhart - Sýkora, Mikeska, M. Hlinka - Razingar, Blažek, Rolínek - Lubina, Koukal, Čaloun. Trenéři: Bezdíček a Hemský.