Znojmo ztratilo v Plzni dvoubrankové vedení

Plzeň

Hokejisté Znojma měli v nedělním extraligovém utkání v Plzni nakročeno k výhře, kterou by se přiblížili k vysněnému čtvrtému místu tabulky, promarnili však dvougólové vedení. Ve třetí třetině uvolněně hrající domácí zvýšili nasazení a vyrovnali, v nastavení pak nedokázali Moravané rozhodnout, přestože hráli sérii přesilovek.

Západočeši se s domácím publikem rozloučili remízou, kterou jim hosté umožnili pasivní hrou v závěru utkání.

Hosté začali sebevědomě, měli často puk na hokejkách, ale střely Puchera a Jaroše domácí brankář Jež kryl. Teprve v polovině první části při znojemské přesilovce se dostal odražený puk k volnému Pláškovi - 0:1. Úvodní nápor domácího mužstva na začátku prostřední části hned otupil znojemský Štefanka druhým gólem.

Po polovině utkání mohli Znojemští opět skórovat, ale dvojnásobnou přesilovku nehráli dobře, navíc se vyznamenal domácí brankář Jež. Po přestávce hosty vyvedl z klidu při početní výhodě Kracík, snížil a když Vítek vyrovnal, začalo se hrát téměř výučně před znojemskou brankou. V závěru hostům k výhře nepomohla ani další přesilovka.

Radim Rulík, asistent trenéra Plzně: "Chtěli jsme navázat na výkon z minulého kola, ale nepovedlo se. Hosté mohli po druhé třetině vést větším rozdílem, pak nás nastartoval první gól."

Jan Votruba, asistent trenéra Znojma: "Byl to náročný víkend. Půlku tohoto utkání jsme hráli dobře, ve třetí třetině se zřejmě projevila únava."

Lasselsberger Plzeň - Znojemští Orli 2:2 po prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 45. Kracík (A. Padělek), 52. Vítek (Jindřich, A. Padělek) - 10. Plášek (Pucher, Bičánek), 24. J. Štefanka (Plášek, Pucher). Rozhodčí: Kubeš, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8, navíc Bičánek (Znojmo) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3397.
Plzeň: Jež - Pulpán, Jindřich, Trojovský, Hučko, Cartelli, Vobořil, od 28. navíc Štich - A. Padělek, Kracík, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Freiberg (24. Heřman), Vorel, Vítek - Holý, Kepl, Hobl. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.
Znojmo: Trvaj - Bičánek, Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Nikolov, Šmach, Chvátal - J. Štefanka, Pucher, Plášek - Ludvík, Dopita, Erat - Ondřej, Haman, Ministr - Smejkal, Mikulík, Kraus. Trenéři: Hořava a Votruba.