Pardubice titul neobhájí, nepostoupily do play-off

Zlín vítězstvím pečetil možnost obhajoby úřadujícího mistra a přisoudil mu tak černého Petra v podobě nepostupujícího místa do play-off. Zlínští dvěma rychlými góly drželi Východočechy dlouhé minuty na distanc, v závěru se přiklonilo i štěstí hostům hrajícím s přehledem. Pardubičtí diváci se však rozloučili se svým týmem bouřlivým potleskem.

Hráči Hamé v úvodu přestáli tlak domácích, kteří nevyužili ani 40 sekund dvojnásobné početní výhody. Východočechům chyběla přesná kombinace a klid v koncovce, nervozitu prohlubovala i častá vyloučení na obou stranách.

Při hře čtyři na čtyři Kristek z rohu našel ideálně Trávníčka, který otevřel skóre a následně v téže minutě z brejku v oslabení Záhorovský zvýšil. Až pískot tribun probudil úsilí domácích, z ostrého úhlu Mikeska netrefil odkrytou branku a před první sirénou vychytal Murín tutovku Kolářovi.

Snížení zařídil z dorážky Čaloun v přesilovce, po níž následovala další série přesilovek bez úspěchu. Blízko skórování byl Mikeska, i šanci Snopka kryl spolehlivý Murín. Pardubice se přes takticky hrajícího soupeře těžko prosazovaly i v závěrečné třetině, vyrovnání zařídil Sýkora po dělovce Hlinky. V dramatické koncovce rozhodl o šťastném vítězství Hamé Blaťák.

Vladimír Bezdíček, trenér Pardubic: "Neproměnili jsme několik šancí a opět prohráli doma o gól. Nemůžeme hráčům za nasazení nic vytknout, bohužel pro nás zápas znovu vyzněl tragicky."

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Ve vypjatém kvalitním utkání jsme měli skvělou přípravu na play-off. O vítězi rozhodla kvalita gólmanů."

Moeller Pardubice - Hamé Zlín 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. Čaloun (Havíř, Kolář), 45. Sýkora (Hlinka) - 13. Trávníček (Kristek, Zubíček), 13. Záhorovský, 58. Blaťák (Benda). Rozhodčí: Homola, Mikula - Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:12. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 9083.
Pardubice: Lašák - Havíř, Čáslava, Snopek, Kántor, Mudroch, Linhart - Sýkora, Mikeska, M. Hlinka - Razingar, Blažek, Rolínek - Kolář, Koukal, Čaloun - Mrázek, Cetkovský, Korhoň. Trenéři: Bezdíček a Hemský.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Vosátko, Galvas, Nosek, Zubíček - Barinka, Leška, Mokrejš - Okál, Král, Rachůnek - Kristek, Benda, Trávníček - Melenovský, Gardoň, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.