Ml. Boleslav - Kladno 4:3Vampola už řádí za Boleslav. Jeho last minute zásah položil Rytíře

Mladá Boleslav

Lepší premiéru v dresu Mladé Boleslavi si ani nemohl naplánovat. Hokejový útočník Petr Vampola, jenž do Bruslařského klubu zamířil v letní přestávce z mistrovského Liberce, zařídil dvěma góly a jednou asistencí výhru 4:3 svého nového týmu v prvním přípravném zápase na nový extraligový ročník proti prvoligovému Kladnu.

Útočník Petr Vampola na tréninku hokejistů Mladé Boleslavi.

Rytíři šli sice v sedmé minutě po chybě finského gólmana Tuomase Tarkkiho, mladoboleslavské posily z Jyväskylä, do vedení, Vampola ale současně se závěrečnou sirénou srovnal. Mistr světa z roku 2010 pak přihrál i na druhý gól Bruslařského klubu.

V polovině zápasu už vedla Boleslav o dva góly, Kladno ale dokázalo zareagovat a 29 vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnalo. V čase 59:58 si ovšem znovu vzal slovo Vampola a svou druhou trefou v zápase rozhodl o triumfu čtvrtého týmu minulého extraligového ročníku.

Cenný skalp získal Chomutov, který dokázal porazit favorizovaného účastníka Kontinentální ligy Omsk 3:1. Piráti vyhráli první třetinu 2:0, na góly Michala Poletína a Vladimíra Růžičky mladšího, jehož otce a současného trenéra týmu v minulosti právě Omsk lákal do KHL na svou střídačku, poté navázal ve třetí části gólem na 3:0 Jakub Chrpa.

V dalších dvou případech už kluby KHL předčily ty extraligové. Plzeň s Jekatěrinburgem prohrála vysoko 2:6. Domácím nepomohly ani dva gólové zásahy kanonýra Dominika Kubalíka. Avtomobilist rozhodl ve druhé třetině, kterou vyhrál drtivě 5:1. První zápasový start po návratu do Zlína po deseti letech v zahraničí oslavil již po dvou minutách úvodním gólem zkušený bek Miroslav Blaťák, ale před takřka třemi tisícovkami diváků slavil výhru 3:2 hostující Slovan Bratislava pod vedením českého kouče Miloše Říhy staršího.

Přípravné hokejové zápasy extraligových klubů:
BK Mladá Boleslav - Rytíři Kladno 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. a 60. Vampola, 22. Urban, 30. Stříteský - 7. J. Drtina, 40. Kehar, 60. Cetkovský.
Piráti Chomutov - Avangard Omsk 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 16. Poletín, 19. Vl. Růžička ml., 44. Chrpa - 59. Burdasov.
Škoda Plzeň - Avtomobilist Jekatěrinburg 2:6 (0:1, 1:5, 1:0)
Branky: 37. a 46. D. Kubalík - 35. a 36. Mingalejev, 5. Žuravljov, 24. Torčenjuk, 34. Timašov, 39. Romanov.
SK Horácká Slavia Třebíč - Kometa Brno 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 5. M. Přibyl, 56. Kristl - 4. Raška, 22. Nečas, 38. P. Mrázek.
PSG Zlín - Slovan Bratislava 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky: 3. Blaťák, 50. Kubiš - 14. Vopelka, 43. Zigo, 52. Tibenský.