Karlovy Vary jdou do sezóny se značně obměněným kádrem

7. září 2016 16:24 - Karlovy Vary

S výrazně obměněným kádrem a novým trenérem vstoupí do nadcházejí extraligové sezóny hokejisté Karlových Varů. Západočeši se v předchozím ročníku nejvyšší soutěže zachránili mezi elitou až v baráži, stejně jako v předešlých třech letech, a mezi adepty na umístění ve spodní části tabulky jsou i nyní. Tým vedený kapitánem Václavem Skuhravým je však odhodlaný se těmto prognózám vzepřít.

 

HC Energie Karlovy Vary

"Šance našeho týmu je těžké hodnotit. Ale věřím mu a doufám, že budeme hrát dobře. Máme hodně mladé mužstvo, takže předpokládám, že budeme hrát bruslivý hokej. Slabiny asi budou ve vyzrálosti. Uvidíme, jaké to bude," řekl Skuhravý, poslední pamětník vydařené sezóny 2008/09, kdy Karlovy Vary získaly mistrovský titul. Od té doby se klub dostal jen jednou do předkola play off.

Energii v létě dlouho hrozilo, že extraligu hrát vůbec nebude. Majitel klubu Karel Holoubek jednal o tom, že by licenci na soutěž prodal. Nakonec se však rozhodl, že bude tým pokračovat v lázeňském městě. Až v polovině července se tak prakticky začal tvořit kádr, v němž je řada odchovanců. Novým hlavním trenérem se stal Jan Tlačil.

Bývalý kouč Českých Budějovic, Mladé Boleslavi nebo Třince, který řadu let působil ve Švýcarsku, se už musí obejít bez pomoci brankáře Vladislava Habala, obránců Radima Bičánka, Michala Gulašiho a Jekabse Redlihse a útočníků Marka Haščáka, Rostislava Marosze, Petra Koblasy, Jaromíra Kverky, Martina Bartka, Jakuba Svobody nebo Rudolfa Huny. Na jejich místa přišli Denis Kindl, Radim Matuš, Petr Stloukal, Petr Šidlík a Tomáš Dujsík.

Značně obměněný kádr má za sebou vcelku vydařenou přípravu. Vyhrál šest z deseti zápasů, dvě prohry si připsal až po samostatných nájezdech. "Chceme v extralize hned od začátku navázat na dobrou přípravu. Nebude to jednoduché, protože vstup je vždy těžký. Věřím, že se s tím popasujeme a nebudeme nervózní. A prodáme to, co v nás je a co jsme natrénovali," uvedl asistent trenéra Mikuláš Antonik.

ČTK

  Třinec - Litvínov dnes 18:00
20210304T18:00:00+0100
Třinec vs. Litvínov
Třinec vs. Litvínov
Třinec
Litvínov

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: