Třinec se prostřílel do čela! Chomutov si vyšlápl na mistra, Kometu zastínil Bartošák

mm, vatSport.cz

Týmů se stoprocentní bilancí už po 5. kole v Tipsport extralize není, nicméně Chomutov a Třinec si nadále drží vítěznou sérii. Brněnské hokejisty, kteří prohráli 0:1 po samostatných nájezdech s Vítkovicemi, vystřídal v čele soutěže Třinec. Oceláři deklasovali Karlovy Vary 7:0 a díky lepšímu skóre poskočili ze třetí na první příčku před Chomutov. Piráti si vyšlápli na mistra z Liberce (3:2 po sam. nájezdech), v prodloužení slavil výhru 4:3 Litvínov v Mladé Boleslavi. V dalších zápasech zvítězila Olomouc nad Spartou 3:2, Plzeň veze tři body ze Zlína po výhře 2:1 a Hradec Králové přehrál Pardubice vysoko 8:2.

Vítkovický brankář Patrik Bartošák likviduje šanci brněnských hokejistů.

Úvod snů prožívají chomutovští Piráti. Tým vedený Vladimírem Růžičkou dosud ztratil jediný bod a vítěznou sérii udržel i v souboji s mistrovským Libercem, na jehož prohře se významně podílel trenérův syn Vladimír. Nejprve otevřel skóre utkání a v rozhodujících samostatných nájezdech se prosadil jako jediný z exekutorů.

Také Třinec vyhrál i pátý zápas v řadě, proti Karlovým Varům rozhodl třemi góly již v první třetině. Hostům, kteří se teprve v pátek dočkali první výhry v novém ročníku, tentokrát nepomohlo ani střídání brankářů. Naopak domácí gólman Šimon Hrubec udržel první nulu v sezóně.

Brankář hrál hlavní roli i v Brně. Vítkovický Patrik Bartošák se ocitl v ohni střel domácích borců Komety, ale v normální hrací době i v prodloužení pochytal dohromady 34 střel a v rozhodujícím rozstřelu ho přelstil jen Martin Erat. Na druhé straně Karel Vejmelka mezi tyčemi domácích kapituloval po nájezdech Květoně a Romana a hosté si odvezli dva body.

Hradec deklasoval v derby Pardubice

Sparta poprvé v sezóně nebodovala a Olomouc ji po výhře 3:2 na domácím ledě v tabulce předstihla. Dvě branky vstřelili Hanáci v přesilovkách. Litvínov ukončil sérii tří zápasů bez bodu, v Mladé Boleslavi vyhrál 4:3 v prodloužení. O vítězství Vervy rozhodl v čase 60:33 Robin Hanzl.

První body v sezóně si připsali hokejisté Plzně ve Zlíně. Znovu o sobě dala vědět letní zámořská posila Colton Yellow Horn a výhru Západočechům vystřelil v závěrečné třetině v přesilovce kapitán mužstva Ondřej Kratěna.

Na dně tabulky se s nulou na bodovém kontě nadále krčí Pardubice. Ve východočeském derby v Hradci Králové jim vyšel jen úvod, avšak poté, co tři trefy domácích v průběhu pouhých 74 sekund úvodní třetiny otočily nepříznivý vývoj, se jejich hra sesypala. Výsledkem byl debakl a pozice trenéra Petera Draisaitla je nezáviděníhodná.

5. kolo hokejové Tipsport extraligy:
Třinec - Karlovy Vary 7:0
Branky: 19. a 30. Dravecký, 4. C. Kane, 7. Linhart, 48. Marosz, 51. Polanský, 53. Cienciala
Chomutov - Liberec 3:2 po samostatných nájezdech
Branky: 9. a rozh. sam. nájezd V. Růžička ml., 48. Poletín - 32. Derner, 39. Svačina
Hradec Králové - Pardubice 8:2
Branky: 7. Čáp, 8. Potulny, 8. Kukumberg, 20. Jarůšek, 22. Džerinš, 25. Grecorc, 51. Dietz, 55. Bednář - 3. T. Kaut, 42. M. Bárta
Mladá Boleslav - Litvínov 3:4 v prodloužení
Branky: 5. Žejdl, 24. Stříteský, 39. Musil - 19. Nejezchleb, 19. Trávníček, 35. V. Hübl, 61. Hanzl

1 : 5 Brno - Litvínov 1 : 5 dohráno
20240318T17 : 00:00+0100