Rubriky:

Tipsport extraliga

Růžička dal Vítkovicím ze čtyř střel tři góly. Střílíme strašně málo, uznává třinecký kanonýr

17. října 2016 07:16 - Vítkovice

V prvních dvanácti zápasech Třince dal někdejší nejlepší střelec extraligy ze sezóny 2012/2013 Martin Růžička pouhé dva góly. V derby s Vítkovicemi, které uzavřelo první čtvrtinu základní části, přidal další tři a výrazně se tak podílel na vysoké výhře Ocelářů na vítkovickém ledě 5:0.

 

Petr Sznapka, ČTK

Skóre hovoří o jednoznačném zápase. Byl takový ale i na ledě?

Vůbec ne. Vypadá to, že to bylo jednoznačné, ale nebylo to vůbec jednoduché utkání. Vítkovičtí hráli dobře, bruslili a tlačili se do brány. Ta nula na našem kontě je znovu hlavně díky Šimonovi Hrubcovi.

Ale z vašeho pohledu to byl určitě nejpovedenější zápas po návratu do Třince z KHL. Cítil jste se na ledě lépe, než jindy?

Ani, cítil jsem se úplně normálně, ale nejpovedenější zápas to určitě byl. Ale my máme v týmu čtyři vyrovnané útoky, které můžou zápas rozhodnout. Dneska to padlo na nás, jsem ale především rád, že se nám daří jako týmu.

K vysoké výhře 5:0 vám stačilo šestnáct střel. To je na jednu stranu hodně málo, na druhou to ale něco napovídá o vaši výtečné produktivitě. Vy sám jste ke třem gólům spotřeboval pouze čtyři pokusy.

Je pravda, že moc nestřílíme, i když si vždycky říkáme, že bychom měli přitlačit. Asi si s tím až příliš hrajeme, a místo toho, abychom vystřelili, zvolíme ještě přihrávku. Ani já jsem mockrát nevystřelil, ale naštěstí to Šimon zase zavřel.

Šel jste si pro hattrick do přesilovky?

Spíše to tak na mě vyšlo. Kuba Petružálek výborně naznačil a poslal mi puk, který jsem už jenom zasunul do branky.

V přesilovce jste se pohyboval u modré čáry, ale nakonec jste dal gól ze svého oblíbeného místa u pravého kruhu pro vhazování.

To tak vyplynulo ze situace na ledě. Prohodili jsme se a bylo to dobré řešení.

Jak se cítí vyhlášený střelec, který má po dvanácti zápasech na kontě dva góly?

Když všichni ty góly čekají a nepadá to, tak to příjemné není. Ale já jsem se tím nějak netrápil. Snažil jsem se být pozitivní. Tím, že se daří týmu, necítíme žádný tlak a hraje se lépe.

V řádné hrací době jste za celou první čtvrtinu základní sezóny neprohráli, jak se s tím hraje?

Velmi dobře, ale on stejně každý zápas začíná od znova a musíte do něj jít s tím, že ho chcete vyhrát. To, že máme takovou sérii je příjemné, ale na výsledek dalšího zápasu to vliv mít nebude. Proto se na to neohlížíme, v kabině to neřešíme. K ničemu by to nebylo.

Sezónu jste rozehráli velmi dobře, to určitě vnímáte.

Můžeme být spokojení, první čtvrtina se nám povedla a je to dobrý základ do sezóny. Doufám, že v tom budeme nadále pokračovat.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..