Tipsport extraliga

Pardubický mistr světa se holí ohnal po plzeňském mladíkovi. Kolik zápasů si nezahraje?

28. listopadu 2016 11:33 - Praha

Hokejisté Pardubic se v pátečním extraligovém utkání proti Litvínovu budou muset obejít bez Petra Čáslavy. Sedmatřicetiletý obránce obdržel od disciplinární komise stopku na jeden zápas za svůj zákrok na plzeňského útočníka Petra Kodýtka.

Vlastimil Vacek, Právo

Kodýtek se v 11. minuté střetnutí pokusil dohrát Čáslavu tělem, na což mistr světa z roku 2010 zareagoval tak, že se po osmnáctiletém mladíkovi ohnal holí a zasáhl ho přímo do obličeje. Kodýtek podle zápisu o utkání utrpěl krvavé poranění nosu, v utkání ale pokračoval.

To neplatilo o Čáslavovi, neboť hlavní rozhodčí Polák s Hejdukem mu za zásah do oblasti krku uložili trest na pět minut a do konce utkání.

„Přestože předseda disciplinární komise nemá v projednávaném případě za to, že by Čáslava Kodýtka zasáhl do obličeje cíleně, nelze zároveň než konstatovat, že Čáslava jednal v daném případě vědomě, kdy za sebe holí švihl záměrně a měl si tak být vědom, že takto vedeným zákrokem může zasáhnout protihráče Petra Kodýtka do oblasti hlavy a krku a způsobit mu zranění," stojí v tiskovém prohlášení vydaném disciplinárkou.

Její předseda při vynesení dodatečné jednozápasové stopky pro Čáslavu přihlédl ke skutečnosti, že Kodýtek nakonec utkání dohrál, a zároveň k faktu, že Čáslava nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

Pardubice platí pokutu 5 tisíc kvůli fanouškům

Pardubice pak z rozhodnutí disciplinární komise musejí zaplatit pětitisícovou pokutu za chování svých diváků v utkání 22. kola proti Mladé Boleslavi. Když totiž útočník Středočechů Lukáš Žejdl rozhodl šest vteřin před koncem základní hrací doby o výhře hostů 3:2, zasypali příznivci Dynama ledovou plochu předměty.