Extraliga má nového lídra! Na výsluní se vyhřívá mistr, Kometa šanci nevyužila

mm, škvSport.cz

Změna v čele Tipsport extraligy! Novými lídry jsou hokejisté Liberce, kteří v úterní dohrávce 18. kola porazili Chomutov 2:0 a o tři body přeskočili dosud vedoucí Třinec. Pod výhru úřadujících mistrů se gólově podepsali Ondřej Vitásek a Michal Bulíř, páté čisté konto v sezóně udržel brankář Roman Will. Před Oceláře a nakonec i před Severočechy se mohla protlačit brněnská Kometa, v dohrávaném duelu 22. kola ale před nejvyšší návštěvou sezóny 12 025 diváků odjela z ledu pražské Sparty po prohře 2:3 s prázdnou.

Radost Ondřeje Vitáska, autora vítězného gólu Liberce v utkání proti Chomutovu.

Liberec sice v neděli přišel o dvanáctizápasovou sérii neporazitelnosti, když na svém ledě podlehl Litvínovu, dnes se ale rychle vrátil na vítěznou vlnu. Pešánovi svěřenci sice po dvě třetiny marně hledali recept na překonání chomutovské defenzívy v čele s brankářem Jánem Lacem, našli ho až v úvodu závěrečné dvacetiminutovky.

Brněnská Kometa zahájila minisérii tří venkovních zápasů prohrou. Sparťané sice ztratili vedení 2:0 po první třetině, ale o jejich páté výhře v řadě rozhodl v závěrečném dějství Dominik Uher. Pražané tak alespoň částečně oplatili soupeři porážku 2:6 z prvního vzájemného duelu sezóny, kterou zařídil gólem a třemi asistencemi Marek Kvapil. Kometa prohrála popáté z posledních sedmi utkání.