Rubriky:

Tipsport extraliga

Hradečtí zuřili. Pešina už ne! oznámil hlasatel. Klub vetoval sudího ihned po zápase. Liberec byl zděšen

3. ledna 2017 22:39 - Hradec Králové

To se stává opravdu jen zřídka. V poslední době vlastně jen v Hradci Králové, který znovu bleskově vetoval rozhodčího. Ve vypjatém duelu 35. kola hokejové extraligy s Libercem Mountfield vyhrál 3:2, ale tím dění na stadiónu nekončilo. Zloba Východočechů byla značná, ihned po utkání vetovali do konce sezóny Vladimíra Pešinu. Zprávu oznámil hlasatel utkání pár desítek vteřin po závěrečné siréně.

 

David Taneček, ČTK

"S ohledem na dnešní neprofesionální a pravidlům fair play neodpovídající výkon se vedení klubu rozhodlo do konce sezóny vetovat sudího Vladimíra Pešinu," tlumočil hlasatel názor vedení východočeského klubu.

K podobnému kroku se přitom Hradečtí rozhodli již jednou. V září 2014 obdobně divákům na stadiónu oznámili, že nejsou spokojeni s výkonem Petra Laciny a budou jej v dalších zápasech vetovat.

"Ani jsem to neslyšel, dozvěděl jsem se to až v šatně. Bylo to překvapení," řekl domácí kouč Václav Sýkora. "My jsme byli s kolegy zděšeni. Myslím, že to degraduje naši extraligu, nejvyšší soutěž," reagoval na slova hlasatele liberecký trenér Filip Pešán.

Hradeckým se nelíbily některé verdikty v první polovině utkání. Například desetiminutový postih pro Michala Dragouna za vražení na hrazení a trest do konce zápasu pro Kanaďana Alexe Picarda za sekání.

"Bylo to dost emotivní a s některými výroky jsme nesouhlasili," přiznal Sýkora. "Ale před poslední třetinou jsme si řekli, že si nebudeme všímat rozhodčích," dodal. Domácím se to vyplatilo, ve třetí části dokonali obrat z 0:2 na 3:2.

vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..