Rubriky:

Tipsport extraliga

Chomutovský Dlapa vyfasoval trest na tři zápasy, Johnson si nezahraje dvě klání

8. ledna 2017 10:02 - Praha

Hokejový obránce Ondřej Dlapa dostal od disciplinární komise extraligy trest na tři utkání za faul na zlínského útočníka Filipa Chytila. Dvouzápasový distanc a pokutu ve výši deseti procent základního měsíční příjmu obdržel útočník Nicholas Johnson z Pardubic za zákrok na karlovarského obránce Tomáše Haranta.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Dlapa srazil ve 28. minutě pátečního domácího utkání (3:1) Chytila v útočném pásmu zákrokem na hlavu a dostal trest na pět minut a do konce utkání. Přestože sedmnáctiletý zlínský útočník měl kotouč a Dlapa nevyskočil a měl ruce u těla, předseda disciplinární komise Karel Holý vyhodnotil zákrok jako nebezpečný.

"Vedl jej ve vysoké nájezdové rychlosti, a ačkoli si musel být vědom možných následků, neučinil nic, aby důsledky zásahu minimalizoval. Naopak, před střetem se napřímil, takže došlo k přímému zásahu oblasti hlavy a krku," uvedl Holý v tiskové zprávě.

Dlapa po potyčce, která se po jeho faulu strhla, dostal také trest na dvě plus deset minut za hrubost. Dohromady v zápase inkasoval 41 trestných minut. Nastoupit nesmí v duelech v Mladé Boleslavi, s Brnem a v Hradci Králové. Do hry se může vrátit 20. ledna v zápase s Karlovými Vary.

Američan Johnson ve 29. minutě za brankou Karlových Varů vrazil Haranta na mantinel a byl vyloučen na pět minut a do konce zápasu. "Hráč se před zásahem neodrazil a ruce držel u těla, před střetem nicméně viditelně zrychlil a zasáhl při něm hlavu protihráče," uvedl Holý.

"Zásadní přitěžující okolností je, že zákrok vedl mimo zorný úhel protihráče, který byl vázán kontaktem s dalším soupeřem, tedy jako třetí v souboji," dodal Holý. Johnson bude Dynamu chybět dnes na ledě Vítkovic a v pátek s Plzní. Znovu hrát může za týden v Litvínově.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..