Mistr padl v Brně. Třinec nestačil na Hradec, přesto dál vede extraligu

První dva týmy extraligové tabulky v neděli neuspěly. Dosavadní lídr z Třince podlehl domácímu Hradci Králové 1:5, přesto udržel vedoucí příčku. Druhý Liberec totiž ve šlágru 37. kola prohrál v Brně a dál ztrácí na Oceláře bod. Litvínov před vlastním publikem udolal Spartu posedmé v řadě, tentokrát 3:2. V dalších utkáních Vítkovice přehrály Pardubice 4:1, Chomutov zvítězil v Mladé Boleslavi 3:2 a Plzeň si v západočeském derby poradila s domácími Karlovými Vary 3:0.

Brněnský útočník Tomáš Vincour (vpravo) se raduje s kapitánem Komety z gólu proti Liberci v zápase 37. kola hokejové Tipsport extraligy.

Hradec si v minulém domácím střetnutí poradil s mistrovským Libercem a v neděli si vyšlápl i na vedoucí Třinec. Mountfield definitivně rozhodl souboj ve třetí třetině, kdy hned třikrát rozvlnil síť. Východočeši zaznamenali sedmé vítězství před vlastními fandy v řadě a za pátou Spartou zaostávají o dva body.

Kometa se radovala z cenného triumfu nad Bílými Tygry. Úřadujícího mistra zlomila ve třetí periodě, kdy v rozmezí 55. a 56. minuty postupně skórovali Hynek Zohorna a Gulaši. Brněnský brankář Karel Vejmelka vychytal třetí nulu v sezóně.

Hokejová Tipsport extraliga - 37. kolo:
Litvínov - Sparta 3:2
Branky: 4. Gerhát, 23. Havlíček, 49. M. Hanzl - 19. Kumstát, 59. Pech.
Karlovy Vary - Plzeň 0:3
Branky: 2. a 33. Lev, 53. Kadlec.
Vítkovice - Pardubice 4:1
Branky: 14. Szturc, 32. Tybor, 35. D. Květoň, 50. Olesz - 57. P. Sýkora.
Hradec Králové - Třinec 5:1
Branky: 26. Kukumberg, 33. Picard, 53. Dej, 57. Červený, 59. Džerinš - 36. Kane.
Kometa Brno - Liberec 3:0
Branky: 5. Vincour, 55. H. Zohorna, 56. Gulaši.
Ml. Boleslav - Chomutov 2:3
Branky: 18. Lenc, 43. Urban - 21. a 51. Vondrka, 22. Huml.

Litvínov doma na Spartu umí, což prokázal i v nedělním souboji. Na rychlý Gerhátův zásah odpověděl v závěru první třetiny v početní výhodě Kumstát, Chemici však v dalším průběhu střetnutí soupeři odskočili. Nejprve jim vrátil vedení po krásné Pavlíkově přihrávce Havlíček a ve 47. minutě zvýšil na 3:1 svou desátou trefou v sezóně Martin Hanzl. Pražané sice těsně před koncem stačili snížit zásluhou Pecha, vyrovnat se hostům ovšem už nepodařilo.

Verva zdolala Spartu před vlastním publikem posedmé za sebou a má před ní v tabulce šestibodový náskok. Pro svěřence trenéra Jiřího Kalouse byl nedělní duel generálkou před úterním úvodním semifinále Ligy mistrů na ledě Växjö.

V západočeském derby vládla Plzeň

Plzeň nabrala po Vánocích formu, kterou potvrdila i na ledě Karlových Varů. Po dvou trefách Jakuba Lva a přesilovkovému gólu Kadlece ovládla i potřetí v tomto ročníku západočeské derby. Indiáni vyhráli již čtvrtý duel v řadě, Machovský kryl všech 33 střel a těšil se z premiérové nuly v sezóně. Energie naopak prohrála čtvrtý z posledních pěti utkání a zůstává na chvostu tabulky.

Po dvou porážkách zabraly Vítkovice. Ve svém hájemství přehrály předposlední Pardubice. Ostravané dvakrát využili přesilovou hru, gól a asistenci si připsali Roman Szturc, Rostislav Olesz a Radoslav Tybor. Čisté konto překazil Patriku Bartošákovi v samém závěru Petr Sýkora. Dynamo prohrálo počtvrté v řadě.

Tři body si odvezli z Mladé Boleslavi hráči Chomutova. Dvě branky Pirátů vsítil Michal Vondrka, jenž v 53. minutě za stavu 2:2 obstaral vítězný gól hostů. Čtyřiatřicetiletý forvard má v této sezóně na kontě už sedmnáct přesných zásahů a vévodí kanadskému bodování soutěže.

1 : 5 Brno - Litvínov 1 : 5 dohráno
20240318T17 : 00:00+0100