Rubriky:

Tipsport extraliga

Když dostaneme gól z prvního střídání, můžeme si říkat, co chceme, zlobí se olomoucký Ondrůšek

24. ledna 2017 22:35 - Olomouc

Hokejisté Olomouce v dohrávce 36. kola extraligy podlehli Hradci Králové 1:4. Byla to v nejvyšší soutěži s tímto soupeřem už jejich devátá prohra v řadě. Naposledy ho porazili 28. listopadu 2014 na jeho ledě (4:1). Prokletí Hanáků s Východočechy trvá dál.

 

Luděk Peřina, ČTK

„Mají šikovné technické mužstvo. Když jedou v přečíslení, dávají z toho góly, zatímco my ne. Nám to skončí na první hokejce a to nás sráží," míní olomoucký zadák Jiří Ondrušek.

Tentokrát byl ale přesvědčený, že by Kohouti nepříznivou sérii mohli zlomit. „Věděli jsme, že se nám na ně dlouhodobě nedaří. Kolik zápasů jsme s nimi prohráli, však nikdo nepočítal ani neřešil. Chtěli jsme to však konečně zlomit. Před zápasem jsme si říkali, že nesmíme propadat. Hned z prvního střídání však jeli dva na jednoho a dali nám gól. To si pak můžeme říkat, co chceme. Takto úspěšní nebudeme," láteřil třicetiletý hokejista.

Proč tak brzy navzdory důkladné přípravě jeho tým inkasoval, si vysvětlit nedokáže. „Nevím. Na něco se připravujeme a uděláme opak. Oni přijeli, zkusili si počkat, co budeme hrát a vyplatilo se jim to. Dali gól a ten je zvedl. Jsou ve velké pohodě a tak už se pak proti nim těžko hrálo," tvrdil Ondrušek s tím, že problémem Hanáků zase byla i mizerná produktivita.

Šance neproměňují

„Máme chvíle, kdy soupeře zmáčkneme, vytvoříme si šance, ale neproměníme je a pak přijde hloupý faul nebo se propadneme, soupeř dá jeden, dva góly a je zle. Držíme se za hlavy, jak jsme hráli dobře, a bědujeme, jaká je škoda, že to zase špatně dopadlo," má jasno Ondrůšek.

Sám byl blízko gólu, ale jeho tvrdá rána se odrazila jen od tyče hradecké brány. „Byla to střela z vrcholu kruhu. Gólman to lapačkou vytáhl na břevno. Je to stejné jako metr vedle. Kdyby to tam padlo, byli bychom klidnější a protože se v koncovce trápíme, více bychom si i věřili. Jenže na kdyby se nehraje," ví zkušený obránce.

V případě výhry se Kohouti mohli přiblížit k desáté příčce, která zajišťuje účast v předkole play-off. „Šanci jsme propásli. Teď nás zřejmě čekají dva klíčové duely. V pátek, kdy hrajeme v Pardubicích, se uvidí, zda budeme hrát o baráž nebo ještě o tu desítku. O neděli, to hostíme Karlovy Vary, platí totéž," dodal Ondrůšek.

Petr Marek, Sport.cz, Právo

ČT sport Kladno - Brno dnes 17:30
20191022T17:30:00+0200
Kladno vs. Brno
Kladno vs. Brno
Kladno
Brno
  Hradec Králové - Třinec dnes 18:00
20191022T18:00:00+0200
Hradec Králové vs. Třinec
Hradec Králové vs. Třinec
Hradec Králové
Třinec

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..