Rubriky:

Tipsport extraliga

Litvínov s odvoláním neuspěl, více než stotisícovou pokutu musí zaplatit

30. ledna 2017 16:41 - Praha

Bránili se, že v červnové situační zprávě ohledně uplynulé sezóny chybné údaje neuvedli a licenční řád soutěže tak neporušili. Hokejový Litvínov se proti rozhodnutí disciplinární komise extraligy o pokutě ve výši 102 tisíc korun odvolal, jenže nebylo mu to nic platné. Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) verdikt disciplinárky potvrdil.

 

Libor Zavoral, ČTK

Litvínov pyká za to, že v situační zprávě za minulý ročník neuvedl neuhrazené závazky vůči několika svým hráčům. Šlo o Radka Dudu, Viktora Hübla, Petera Jánského, Pavla Smolku, Lukáše Válka a Jiřího Zemana. Severočeši sice následně své závazky ještě do konce srpna tohoto roku uhradili, od pokuty je to ale za poskytnutí nepravdivých či neúplných údajů v situační zprávě neuchránilo.

Vedení Severočechů se nicméně proti rozhodnutí disciplinární komise odvolalo a po výkonném výboru ČSLH žádalo, aby pokutu zrušil. Podle vyjádření klubu v situační zprávě Litvínovští chybné údaje neuvedli. Na svaz ji odeslali k 10. červnu a hráči své požadavky uplatnili až poté. Klub je navíc okamžitě uhradil.

Výkonný výbor ČSLH vzal námitku Chemiků na vědomí, vyžádal si ale zároveň i stanovisko Asociace profesionálních klubů ledního hokeje a nakonec rozhodnutí disciplinární komise extraligy potvrdil.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..