Rubriky:

Tipsport extraliga

Litvínov s odvoláním neuspěl, více než stotisícovou pokutu musí zaplatit

30. ledna 2017 16:41 - Praha

Bránili se, že v červnové situační zprávě ohledně uplynulé sezóny chybné údaje neuvedli a licenční řád soutěže tak neporušili. Hokejový Litvínov se proti rozhodnutí disciplinární komise extraligy o pokutě ve výši 102 tisíc korun odvolal, jenže nebylo mu to nic platné. Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) verdikt disciplinárky potvrdil.

 

Libor Zavoral, ČTK

Litvínov pyká za to, že v situační zprávě za minulý ročník neuvedl neuhrazené závazky vůči několika svým hráčům. Šlo o Radka Dudu, Viktora Hübla, Petera Jánského, Pavla Smolku, Lukáše Válka a Jiřího Zemana. Severočeši sice následně své závazky ještě do konce srpna tohoto roku uhradili, od pokuty je to ale za poskytnutí nepravdivých či neúplných údajů v situační zprávě neuchránilo.

Vedení Severočechů se nicméně proti rozhodnutí disciplinární komise odvolalo a po výkonném výboru ČSLH žádalo, aby pokutu zrušil. Podle vyjádření klubu v situační zprávě Litvínovští chybné údaje neuvedli. Na svaz ji odeslali k 10. červnu a hráči své požadavky uplatnili až poté. Klub je navíc okamžitě uhradil.

Výkonný výbor ČSLH vzal námitku Chemiků na vědomí, vyžádal si ale zároveň i stanovisko Asociace profesionálních klubů ledního hokeje a nakonec rozhodnutí disciplinární komise extraligy potvrdil.

škv, Sport.cz

  2:1 Plzeň - Kladno 2:1   51. min
20200814T17:30:00+0200
Plzeň vs. Kladno
Plzeň vs. Kladno
Plzeň
Kladno
  0:1 Liberec - Litvínov 0:1   přestávka
20200814T18:00:00+0200
Liberec vs. Litvínov
Liberec vs. Litvínov
Liberec
Litvínov

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..