Vítkovice bleskově rozhodly v prodloužení. Boleslav dala soupeři další výprask. Vítězové mají mečbol

Hokejisté Mladé Boleslavi i Vítkovic si v předkole play off hokejové extraligy vypracovali postupový mečbol. Boleslavští v Chomutově vyhráli ve druhém duelu 6:1. Ostravané udolali Plzeň 3:2 v prodloužení. Dnes se zároveň rozjela šestikolová skupina o umístění, která se ale hraje jen z povinnosti, neboť Pardubice s Karlovými Vary se už baráži nemůžou vyhnout. Zlín vyhrál nad Východočechy 6:3, Olomouc prohrála s Energií 2:6.

Hokejisté Mladé Boleslavi se radují z úvodní branky zápasu v Chomutově, gól dal Matěj Stříteský (vpravo).

Plzeň se po pondělní  prohře 1:3 v dalším duelu předkola na ledě Vítkovic zvedla a dostala se dvougólového vedení. Jenže Ostravané znovu využili výhodu domácího prostředí, v závěru zabrali a slepenými góly Erika Němce a Jana Výtiska poslali zápas do prodloužení

V něm rozhodli bleskově - po devíti vteřinách se trefil Patrik Zdráhal. Již ve čtvrtek můžou postoupit do čtvrtfinále.

Piráti po čtyřiadvaceti hodinách dostali další direkt od Mladé Boleslavi. Tomáš Hyka, který se minule předvedl hattrickem, tentokrát dal jediný gól, ale i tak Středočeši jednoznačně zvítězili a mají postup na dosah.

Ve skupině o umístění na jedenácté až čtrnácté pozici Zlín vyhrál nad pardubickým  Dynamem 6:3, na výhře domácích nad jistým účastníkem baráže se podílel dvěma góly David Ostřížek.

Karlovy Vary uspěly na ledě Hanáků 6:2, baráž je také nemine, ale na třináctém místě se vzdálily posledním Pardubicím na rozdíl osmi bodů.

Generali play off Tipsport extraligy - 2. zápasy předkola:
Vítkovice - Plzeň 3:2 v prodloužení
Branky: 50. Němec, 52. Výtisk, 61. Zdráhal - 9. Koreis, 36. Lev
Stav série: 2:0.
Chomutov - Mladá Boleslav 1:6
Branky: 50. Tomica - 10. Stříteský, 23. Pospíšil, 24. Lenc, 26. Látal, 35. Hyka, 41. Žejdl
Stav série: 0:2.
Skupina o umístění, 1. kolo:
Zlín - Pardubice 6:3
Branky: 22. a 42. Ostřížek, 7. Bukarts, 48. Horák, 54. Veselý, 57. Holík - 13. Poulíček, 44. Nahodil, 57. Tomášek
Olomouc - Karlovy Vary 2:6
Branky: 33. Burian, 57. Škůrek - 12. Rýgl, 12. Rachůnek, 45. Harant, 46. Gríger, 49. Flek, 55. Stloukal