Rubriky:

Tipsport extraliga

Růžička slaví, jako první trenér má 1000 zápasů v extralize. Asi už jsem starej, smál se

10. března 2017 17:34 - Mladá Boleslav
(Aktualizováno: 10. března 2017 21:53)

Vladimír Růžička se stal prvním trenérem, který nasbíral tisíc zápasů v hokejové extralize. Třiapadesátiletý kouč dnes dovedl ve čtvrtém utkání předkola play off Chomutov k důležité výhře v Mladé Boleslavi, na jejíž střídačce působí František Výborný, s 907 zápasy druhý trenér historické tabulky.

 

Radek Petrášek, ČTK

"Docela mě překvapilo, že je to už tisíc zápasů. To je dost. Přitom je ale trochu zvláštní, že to dosud nikdo nemá. Asi už jsem starej," řekl po utkání s úsměvem Růžička. "Jsem hlavně rád, že ten jubilejní zápas můžu zařadit mezi vítězné a určitě bych si přál vyhrát i ten další," dodal Růžička, jehož svěřenci si přes úvodní dvě domácí porážky v sérii vynutili rozhodující pátý duel.

Bývalý vynikající útočník, jenž se ve své aktivní kariéře stal mistrem světa i olympijským vítězem, se trénování věnuje od roku 2000. Na klubové úrovni vedl jen Slavii, s níž získal dvakrát extraligový titul, a od roku 2015 Chomutov.

Na play off mám hrozně krásné vzpomínky

"Když se ohlédnu zpátky, je tam hodně zápasů, na které rád vzpomínám. Hráli jsme mnohokrát play off, vybavím si třeba semifinálovou sérii se Spartou (v roce 2004), kdy jsme prohrávali 1:3, ale otočili jsme to na 4:3. Různé sedmé zápasy... Na play off mám hrozně krásné vzpomínky," zalovil Růžička v paměti.

Vedle nejvyššího počtu odtrénovaných zápasů má i nejvíce výher v základní části, nejvíce výher v play off a nejvíce účastí ve finále extraligy. V letech 2005 a 2010 Růžička dovedl národní tým k triumfu na mistrovství světa, reprezentaci vedl i na Světovém poháru 2004 a na olympijských hrách 2010 ve Vancouveru.

Výborný? Kamarád, ale i trenér, který něco dokázal

Výborného s Růžičkou pojí dlouholeté přátelství, přestože stáli na střídačce vždy proti sobě. "Nevoláme si každý den, ale když si zavoláme, má to svou váhu. Je to propojené i tím, že syn David byl kapitánem národního týmu, který s Vláďou na střídačce vyhrál titul mistra světa," připomněl Výborný triumf z roku 2005.

"Franty si hrozně vážím. Považuji za důležité, že máme velmi korektní vztahy. I ve vypjatých situacích play off se chová úplně normálně. Pro mě je kamarádem, ale i trenérem, který něco dokázal," uvedl Růžička.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..