Chomutov porazil Boleslav a je ve čtvrtfinále, Plzeň ve druhém prodloužení vyřadila Vítkovice

Hokejisté Chomutova postoupili do čtvrtfinále. V rozhodující bitvě o postup Severočeši doma vyhráli nad Mladou Boleslaví jasně 6:1 a sérii vyhráli 3:2 na zápasy. Před svými fanoušky nezvládly rozhodující bitvu Vítkovice, když ve druhém prodloužení ztratily zápas s Plzní. Duel rozhodl v 95. minutě David Stach. Plzeň také vyhrála sérii 3:2 na zápasy. Ve čtvrtfinále se utká Liberec s Plzní a Třinec s Chomutovem. Již dříve byly jisté dvojice Sparta - Brno a Hradec - Litvínov.

Ivan Huml z Chomutova střílí druhý gól v rozhodujícícm utkání předkola play off hokejové extraligy proti Mladé Boleslavi.

Rozhodující bitvu o postup do čtvrtfinále play off hokejové extraligy zvládl na domácím ledě lépe Chomutov. Nad Mladou Boleslaví vyhrál 6:1 a sérii nakonec ovládl 3:2 na zápasy. V úvodních čtyřech duelech měly navrch vždy hostující celky, až v neděli slavil před vlastními fanoušky Chomutov.

Režii zápasu vzal do rukou centr první chomutovské lajny Ivan Huml. Po minutě a půl skóroval při přesilovce a v závěru deváté minuty pak už při hře pět na pět náskok Růžičkova týmu pojistil. Když v prostřední části hry přidali Severočeši další čtyři góly, nikdo o jejich postupu nepochyboval. Hosté jen v závěru korigovali, ale sezóna pro ně skončila.

Chomutov je prvním týmem, jemuž se podobný obrat v předkole podařil. Sérii hranou na tři vítězné zápasy dokázala z 0:2 na 3:2 otočit v historii play off samostatné české extraligy jen Olomouc v semifinále v roce 1994 proti Kladnu.

Prodloužená pro Plzeň

Duel mezi Vítkovicemi a Plzní byl hlavně galapředstavením obou brankářů. I proto fanoušci čekali na gól až závěru druhé třetiny. Západočeši v ní nejprve přežili tři oslabení a poté udeřil Indrák.

Drama ale pokračovalo a Vítkovice stupňovaly tlak. Ve 46. minutě vyrovnal ostrostřelec Kucsera. Další branka ale nepadla ani do konce šedesáté minuty, ani v prvním prodloužení. Rozhodla až 95. minuta, kdy prodlouženou převážil na stranu Západočechů David Stach a Plzeň mohla slavit.

Zlín doma nedal ani gól

Ve skupině o umístění vyhrála Olomouc na ledě Zlína. Po bezbrankové první části hry dal Hanákům náskok při přesilovce Škůrek a necelých šest minut před koncem pojistil hostům výhru pro změnu v oslabení Laš.

Ve druhém duelu této skupiny Pardubice vyhrály nad Karlovými Vary 5:3, i když po první třetině prohrávaly 1:2.

Jak to bude dál?

Po dnešním konci předkola je jasno, že ve čtvrtfinále se vítěz základní části Liberec utká s Plzní a druhý Třinec s Chomutovem. Tyto série začnou ve středu. Už v pondělí odstartuje boj o semifinále pražské Sparty s Kometou Brno a Hradce Králové s Litvínovem. O těchto duelech bylo rozhodnuto už po skončení základní části.

Liberec se utká s Plzní v historii play off teprve podruhé. Bílí Tygři hráli se Západočechy ve čtvrtfinále v roce 2010 a vyhráli 4:2 na zápasy, přestože první dva duely na ledě soupeře prohráli. Třinec se s Chomutovem, který hraje po loňské premiéře ve vyřazovací části teprve podruhé, potká v play off premiérově.

Sparta bude hrát s Kometou ve vyřazovací části potřetí a obě dosavadní série zvládli Brňané. V roce 2012 slavila Kometa postup ve čtvrtfinále (4:2), když po postupu z předkola play off vyřadila Pražany přesto, že ovládli základní část. O dva roky později zvládla Kometa proti Spartě i semifinále (4:3) a skončila stejně jako v roce 2012 druhá. Hradec Králové, který hraje play off počtvrté v historii, se s Litvínovem utká poprvé.

Čtvrtfinále skončí nejdříve v pondělí 20. března a nejpozději v neděli 26. března. Semifinále pak začne ve středu 29. března a vyvrcholí nejdříve týden nato či nejpozději v úterý 11. dubna. Začátek finále je na programu v pátek 14. dubna a nový mistr bude korunován nejdříve ve středu 19. dubna a nejpozději týden nato.

Předkolo play off hokejové extraligy - 5. zápasy:
Chomutov - Mladá Boleslav 6:1
Branky: 2.a 9. Huml, 24. Flemming, 28. Růžička, 32. Kampf, 37. Kaše - 52. Žejdl.
Vítkovice - Plzeň 1:2 ve druhém prodloužení
Branky: 46. Kucsera - 34. Indrák, 95. Stach.
3. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
Zlín - Olomouc 0:2
Branka: 37. Škůrek, 55. Laš.
Pardubice - Karlovy Vary 5:3
Branky: 8. P. Sýkora, 29. J. Sýkora, 34. Kaut, 47. Zadina, 54. Nahodil - 3. Dušek, 6. Stloukal, 40. T. Rachůnek.