Chomutov a Liberec mečboly nevyužily, Třinec s Plzní odmítly vyřazení

Hokejoví Bílí Tygři z Liberce prohráli doma s Plzní 3:5 a nemohou tak zatím slavit postup do semifinále play off. I přes zaváhání však vedou v sérii 3:2 na zápasy a od postupu je dělí jediná výhra. V dalším duelu Třinec rozhodl o výhře nad chomutovskými Piráty 3:2 až ve druhém prodloužení, kdy se trefil zblízka David Cienciala. Chomutov vede v sérii 3:2 na zápasy a v šestém duelu bude mít výhodu domácího prostředí. Zápas v Chomutově se v pátek bude hrát od 17:30, duel v Plzni bude vysílat televize a odstartuje v 18:30.

Tomáš Netík z Třince se snaží ujet Michalu Poletínovi z Chomutova během čtvrtfinále play off hokejové extraligy.

Hokejisté Plzně vyhráli v pátém zápase čtvrtfinále play off extraligy na ledě Liberce 5:3 a vynutili si pokračování série. Úřadující mistr sice vedl po první třetině 3:1, ale hosté čtyřmi góly ve druhé dvacetiminutovce skóre otočili a odmítli možný konec série. Hattrickem se na výhře Západočechů podílel Miroslav Indrák, skvělý výkon podal brankář Matěj Makovský. Série bude pokračovat v pátek na ledě Plzně.

Semifinálový mečbol neproměnil ani Chomutov na ledě Třince. Zápas po dramatickém průběhu dospěl do prodloužení. Ani dalších dvacet minut neurčilo vítěze. Duel tak rozhodl až v 89. minutě třinecký David Cienciala, když dorazil zblízka puk do sítě.

Hokejové Pardubice ve skupině o umístění propadly v Olomouci, kde dostaly osm branek a prohrály 2:8. Hanáci měli zápas pod kontrolou, už po první třetině vedli 3:1. Výrazně skóre navýšili v poslední dvacetiminutovce. Výsledek už nemohl nic zmanit na tom, že do baráže o udržení extraligové příslušnosti poputují Karlovy Vary a pardubické Dynamo.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy, 5. zápasy:
Třinec - Chomutov 3:2 v prodloužení
Branky: 5. Dravecký, 35. Hrňa, 89. Ciencala - 31. Valach, 48. Kampf
Stav série: 1:3.
Liberec - Plzeň 3:5
Branky: 7. Valský, 9. Bulíř, 16. Bartovič - 5. Lev, 21., 30. a 38. Indrák, 35. Stach.
Stav série: 3:2.
Skupina o umístění, 6. kolo:
Olomouc - Pardubice 8:2
Branky: 4. Mrázek, 11. Eberle, 16. Burian, 21. Skladaný, 43. Holec, 44. Kotala, 55. Škůrek, 56. Spurný - 8. Hubáček, 25. Nahodil.