Jihlava - Kladno 1:0

Stav série 4:3

Klíčový duel slavných týmů rozhodl jediný gól! Do baráže míří Jihlava

24. března 2017 19:36 - Jihlava

Jihlava má 12 mistrovských titulů, Kladno je šestinásobný šampión ligy. Klíčový duel slavných mužstev historie nakonec vyšel lépe týmu z Vysočiny. Hokejisté Jihlavy porazili v rozhodujícím sedmém zápase semifinále první ligy Kladno 1:0 a zajistili si postup do baráže o extraligu. O jediný gól utkání se postaral již ve 12. minutě v oslabení Richard Diviš, čisté konto udržel Miroslav Svoboda.

Luboš Pavlíček, ČTK

Dukla doplní v baráži České Budějovice, které v druhém semifinále první ligy porazily Slavii 4:1 na zápasy. Z extraligy budou účast mezi elitou hájit Pardubice a Karlovy Vary. Dvanáctikolová baráž odstartuje v úterý.

"To, co předvedli hráči na ledě, a vůbec v celé sérii... Hráli jsme jako tým a to se projevilo i dnes. Padali tam po ústech, jeden za druhého, žili v kabině a byli podpoření dobrými gólmany. Vůle po vítězství byla dneska na naší straně," radoval se po zápase trenér domácích Petr Vlk.

Kladenští Rytíři dokázali v předešlých dvou zápasech Jihlavu porazit a oddálili konec sezóny, v pátek však již na Horáckém zimním stadiónu neuspěli. Dukla podporovaná téměř šesti tisíci diváky vstřelila postupový gól již v první třetině a dokonce při kladenské přesilovce. Přečíslení dva na jednoho zakončil Diviš.

Těsné vedení Jihlavští v taktické bitvě nakonec udrželi. Brankáři Svoboda a Cikánek již žádný gól nedostali. Nejblíže k němu byl domácí Zeman, jenž ve druhé třetině trefil tyč. Kladno v závěru tlačilo, v poslední minutě riskovalo při power play posílené o vyloučení Bilčíka, vyrovnat se mu ale nepodařilo.

Kladno dál čeká...

Jihlava postoupila do baráže stejně jako před rokem a bude usilovat o návrat do extraligy, ve které působila naposledy v sezóně 2004/05. Kladno se naopak po svém sestupu před třemi lety opět nedokázalo do baráže probojovat. V předešlých dvou sezónách skončili Rytíři již ve čtvrtfinále play off.

"Všichni jsme zklamaní. Hráči, trenéři, všichni. Série byla vyrovnaná, mohlo se to přiklonit k nám, ale štěstí nakonec měla Jihlava. Bohužel. Celou sérii rozhodlo to, že jsme v dnešním zápase nedokázali vstřelit branku. Většinou právě poslední zápasy bývají o jednom dvou gólech," uvedl trenér Kladna Pavel Patera. Podle něj byl klíčovým duelem celé série čtvrtý zápas. "Doma jsme měli vyrovnat stav série na 2:2, ale to se nám bohužel nepovedlo," litoval bývalý vynikající útočník.

Na úvod jsou na programu baráže zápasy Karlových Varů s Jihlavou a Pardubic s Českými Budějovicemi. Stejně jako v minulých čtyřech letech se týmy utkají čtyřkolově každý s každým. Rozhodnuto bude nejpozději v neděli 23. dubna, kdy je na programu poslední 12. kolo.

Semifinále play off první hokejové ligy - 7. zápas:
Dukla Jihlava - Rytíři Kladno 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 12. Diviš. Rozhodčí: Roman Svoboda, Kubičík - Kis, Špringl. Vyloučení: 3:3, navíc Cetkovský (Kladno) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5911. Konečný stav série: 4:3.