44. Poletín 4:3
59. Rutta 5:3
Záznam online reportáže »

24. března 2017 20:12 - Chomutov

Chomutovští hokejisté slaví ohromný úspěch! V napínavém šestém čtvrtfinále udolali doma Třinec 5:3 a vůbec poprvé v historii se probojovali mezi nejlepší čtyřku. Oceláři sice vedli na ledě Pirátů už 3:1, svěřenci Vladimíra Růžičky ale na přelomu druhé a třetí třetiny předvedli skvělý obrat. Hrdinou duelu se stal Dávid Skokan, který dvakrát skóroval.

Libor Zavoral, ČTK

Šestá bitva měla od úvodního buly svižné tempo. Piráti zahrozili po Ruttově dělovce od modré a nepříjemné dorážce Šťovíčka. Na druhé straně zase musel ukázat svoje umění Laco, jenž vyrazil betonem nebezpečný pokus Kanea.

Skóre se ale poprvé měnilo až v 10. minutě. Severočeši sice přečkali první oslabení, jenže hned po návratu vyloučeného Skinnera šikovně ztečoval Netíkovu střílenou přihrávku za Lacova záda Petružálek. Jednatřicetiletý křídelník se dočkal vůbec první trefy v letošním play off. Radost Slezanů však brzy vyprchala. Hosté obdrželi dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, Růžička zamíchal pukem a jeho následnou střelu Skokan holí jemně usměrnil k tyči.

Piráti toužili po další trefě, jenže před odchodem do kabin vyprodaná aréna ztichla. V 17. minutě se Krajíčkova dělovka od zadního mantinelu odrazila přesně do míst, kde stál Rákos a ten z úhlu vrátil hostům vedení. Uběhlo dalších sedmnáct vteřin a skupinka třineckých fanoušků jásala potřetí. Hbitý Adamský se elegantně prohnal kolem Flemminga a tváří v tvář Lacovi nezaváhal.

Dvojitý úder Oceláře povzbudil, soupeře převyšovali v pohybu a v prostřední části mohli definitivně rozhodnout o třetím bodu v sérii. Čtvrtý gól měl na hokejce Netík, jenže Laca nepřekonal. Chomutov byl v útlumu, přesto po parádní akci snížil. Raška našel na zadní tyči Mrázka, který neměl problém skórovat.

Skokanův gól Piráty nabudil

S Třineckými inkasovaný gól neotřásl a dál si vytvářeli velké šance. Kanea i Petružálka vychytal Laco, Adamský nedotáhl blafák do úspěšného konce a Rákos orazítkoval zblízka pouze tyč. Hosty neproměněné příležitosti hodně mrzely. Jedenáct sekund před druhou sirénou totiž Draveckého obral v oslabení u vlastní branky o puk Skokan a Hamerlíka si poté blafákem vychutnal - 3:3!

Tento moment dodal Severočechům sebevědomí. Ve 43. minutě dostal dvě minuty za podražení Galvas a po šesti vteřinách se vracel zpět na střídačku. Nahození Flemminga od modré tečoval Poletín, který dokonal parádní obrat.

Parta Vladimíra Růžičky byla v euforii a mohla definitivně stvrdit postup mezi nejlepší čtyřku. Kämpf se Skokanem však Hamerlíka nepřekonali.

Domácí nevyužili ani dvacetivteřinovou dvojnásobnou přesilovku a diváci tak byli napjatí až do konce. Slezané prahli po vyrovnání, jenže Laco už gól soupeři nedovolil. V závěru to hosté zkusili ještě v šesti, do prázdné klece ale pojistil postup Chomutova Rutta. Druhému týmu základní části naopak sezóna končí.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 6. zápas:
Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 5:3 (1:3, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Skokan (V. Růžička ml., Kämpf), 29. J. Mrázek (Raška), 40. Skokan, 44. Poletín (Flemming), 59. Rutta (Koblasa, Kämpf) - 10. J. Petružálek (Netík, Kreps), 17. Rákos (Krajíček, Kreps), 17. Adamský (Kane). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hradil - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:8, navíc Marosz (Třinec) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5250 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:2.
Chomutov: Laco - Rutta, L. Chalupa, Flemming, Skinner, Valach, Dlapa, J. Mrázek - Skokan, Huml, Tomica - Vondrka, V. Růžička ml., Sklenář - Raška, Kämpf, Koblasa - D. Kaše, Šťovíček, Poletín - od 21. navíc Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.
Třinec: Hamerlík - Krajíček, M. Doudera, Nosek, L. Galvas, Hrabal, Jank, Adámek - J. Petružálek, Kreps, Rákos - Martin Růžička, Marosz, Dravecký - Netík, Kane, Adamský - Hrňa, Jašek, Cienciala. Trenéři: Kýhos a Mucha.