Jihlava slaví v baráži druhé vítězství! Vary zvládly přestřelku v Budějovicích

mm, škvSport.cz

Hokejisté jihlavské Dukly zůstávají v baráži o extraligu na vítězné vlně. Prvoligový celek z Vysočiny v pátečním 2. kole porazil v domácím prostředí Pardubice 4:3 v prodloužení a s pěti body vévodí průběžné tabulce. Také v dalším utkání padlo sedm branek, po přestřelce se však v Českých Budějovicích radovaly z výhry 4:3 extraligové Karlovy Vary. Premiérový úspěch v baráži jim zajistila v závěrečné třetině trefa Henriho Tuominena.

Jihlavští hráči se radují z gólu v utkání baráže s Pardubicemi.

V hlavní roli přesilovky! V Českých Budějovicích padlo v nerovnovážném počtu hráčů na ledě pět branek, v Jihlavě čtyři.

Karlovy Vary podobně jako v úterý s Jihlavou zápas lépe rozehrály, v úvodní třetině vstřelili Baránek s Mikulíkem góly v rozmezí 93 sekund. Jihočechy však ani vedení soupeře 3:1 nezlomilo. Kanaďan Fillman v průběhu 50 vteřin v přesilovkách srovnal, ale tentokrát si Západočeši výhru vzít nenechali. Vítězství jim vystřelil v poslední periodě Tuominen a Vary tak bodově srovnaly se svým sokem krok.

To Jihlava zasypala v úvodu extraligisty z Pardubic sprškou střel a vybudovala si dvougólové vedení, to však hosté dokázali zásluhou branek Tomáška a Nahodila vymazat. Východočechům se podařilo odpovědět i na třetí úspěch Dukly a vynutit si prodloužení. V něm ale rozhodl z brejku o bonusovém bodu pro Jihlavu navíc svým druhým gólem v utkání Filip Seman.

Baráž pokračuje 3. kolem v neděli. Karlovy Vary hostí od 15:30 zatím poslední Pardubice, od 17:30 je na programu duel vedoucí Jihlavy s průběžně třetími Českými Budějovicemi.

Baráž o hokejovou extraligu - 2. kolo:
České Budějovice - Karlovy Vary 3:4
Branky: 35. a 36. Fillman, 12. Fronk - 4. Baránek, 5. Mikulík, 32. Gríger, 52. Tuominen.
Jihlava - Pardubice 4:3 v prodloužení
Branky: 41. a 63. F. Seman, 13. R. Hubáček, 15. Zeman - 34. a 57. Nahodil, 20. D. Tomášek.