Tipsport extraliga

Pardubice v baráži poprvé vyhrály. Jihlava v nájezdech udolala Motor a vede tabulku

2. dubna 2017 15:18 - Jihlava
(Aktualizováno: 2. dubna 2017 20:06)

Jihlavští hokejisté po třech kolech baráže vládnou tabulce. V nedělním duelu prvoligistů doma porazili České Budějovice 2:1 po samostatných nájezdech. Připsali si třetí výhru a na čele mají tříbodový náskok. Jiskru naděje vykřesaly poslední Pardubice, které se radovaly s vůbec první výhry. V Karlových Varech vyhrály duel plný zvratů 5:4 po samostatných nájezdech.

Luboš Pavlíček, ČTK

V Karlových Varech oba týmy dokázaly prohospodařit dvougólové vedení. Do něj se dostali nejprve hosté, domácí pak ale díky hattricku Jakuba Fleka ještě v osmé minutě třetí třetiny vedli 4:2.

Východočeši však zlepšili hru, využili dvě přesilovky a rozhodnout tak nakonec musely až samostatné nájezdy. V nich zařídil první barážovou výhru Dynama David Tomášek.

V Jihlavě se dlouho hrálo bez gólů. To změnil až na začátku třetí třetiny českobudějovický Filip Vlček. Za deset minut však srovnal z přesilovky David Kajínek. I v Jihlavě tedy musely rozhodnout nájezdy, v nichž ve třetí sérii rozhodl domácí Adam Zeman. Dukla tak porazila nejlepší tým druhé nejvyšší soutěže i popáté v sezóně.

Baráž o hokejovou extraligu - 3. kolo:
Karlovy Vary - Pardubice 4:5 po sam. nájezdech
Branky: 20. Flek, 22. Tuominen, 25. Flek, 31. Flek - 12. J. Sýkora, 17. Schaus, 49. P. Sýkora, 55. Schaus, rozhodující sam. nájezd Tomášek
Jihlava - České Budějovice 2:1 po sam. nájezdech
Branky: 52. Kajínek, rozhodující sam. nájezd Zeman - 42. Vlček
1. Jihlava 3 1 2 0 0 10:7 7
2. Karlovy Vary 3 1 0 1 1 11:12 4
3. České Budějovice 3 1 0 1 1 6:7 4
4. Pardubice 3 0 1 1 1 9:10 3