Myslel jsem, že mě omejou, líčil Knotek, když v prodloužení trefil tyčku. Pak se stal hradeckým hrdinou

Brno

V polovině prodloužení trefil hradecký Tomáš Knotek tyčku a krve by se v něm nedořezal. Sedmadvacetiletý útočník se stal přesto hrdinou čtvrtého semifinále proti hokejistům Komety. Jako jediný z hostujících exekutorů překonal v nájezdech brněnského gólmana Čiliaka. A to hned dvakrát a stav série je opět srovnaný.

Tomáš Knotek z Hradce překonává brněnského brankáře Marka Čiliaka.

Jak vám bylo, když se puk odrazil v prodloužení po vaší střele od brněnské tyčky?

Myslel jsem, že mě omejou... Takový je ale hokej. Kdyby to skočilo pět centimetrů vedle, mohl puk skončit v brance. Takhle to trefilo tyčku a museli jsme dále pokračovat. Jsem ale rád, že jsme to dotáhli alespoň v nájezdech.

Oba vaše pokusy pak skončily v brance...

První byla trošku haluz. Čiliak mi do toho sáhnul, ale myslím si, že bych to stejně zametal do prázdné. Na druhý nájezd jsem si docela věřil, i když to bylo tak tak.

Kolik jste měl připravených variant zakončení?

To tady nebudu říkat, i když teď už k těm nájezdům nedojde. Ale něco tam ještě je a bude čas to třeba vytáhnout. Já dal zatím při nájezdech snad jen jeden gól. Jsem rád, že jsem si to načasoval správně.

Připadají vám nájezdy po pěti na každé straně jako spravedlivější?

Myslím, že jo. Pořád je větší šance, že když někdo dá dva góly, tak to není hned hotové a je to i zajímavější pro diváky.

Jak jste se vypořádávali s nedělním osmigólovým debaklem?

Jakmile jsem slezl z ledu, tak jsem nevěděl, že jsme hráli. Těžké to ale bylo, osm gólů nedostáváte každý den, zvlášť v play off. Pořád to byl ale jen jeden bod a osobně si myslím, že je pro nás lepší výhra 1:0 po nájezdech než 8:0 pro Kometu.

Jak jste se zbavovali tíhy nedělního zápasu?

Vůbec jsme se v tom nebabrali, jenom jsme si řekli, z čeho jsme dostali góly, ale trenéři to udělali dobře.

A nařídili vám tvrdší hru, že?

Druhý zápas jsme hráli doma důrazně a vyhráli ho. Chtěli jsme i včera, jenomže jsme dostali brzy góly a Kometě to tam napadalo. Dnes jsme obstáli na výbornou. My tak ale musíme hrát, protože oni mají čtyři výborné lajny, všechny mohou dát gól, takže my je musíme dohrávat všechny.

Co jste říkal na výkon gólmana Rybára?

To je furt dokola, i když jsme v neděli dostali blbé góly, tak to teď zavřel a 80 minut nic nepustil. Je to jeho velká zásluha, že jsme dnes vyhráli.