Malec ukončil střelecký půst. Kluci si ze mě budou utahovat, usmíval se po kuriózní trefě

Liberec

Tento okamžik už netrpělivě vyhlížel. Brněnský hokejový obránce Tomáš Malec ukončil v pátek na ledě Liberce čekání na extraligový gól, který slavil po dlouhých 117 utkáních! Střeleckou smůlu prolomil v ideální chvíli, Kometa jeho kuriózním zásahem sekundu před koncem první třetiny vedla pod Ještědem 3:2 a nakonec si připsala ve finálové sérii první bod za výhru 4:3.

Tomáš Malec z Brna na archivním snímku.

Malcova poslední gólová radost se datuje na 31. březen 2015. V semifinále play off proti Litvínovu překonal Pavla Francouze a přispěl Kometě k výhře 4:1. Po více než dvou letech konečně rozvlnil síť a jeho trefa byla pořádně šťastná. Jeho střelu tečoval Jelínek a puk zapadl za brankáře Willa.

"Puk mi tam skočil a já ho trefil vrchem čepele. Šlo to do vzduchu, byl to takový padáček, ale každý gól se počítá. Je důležité, že pomohl k vítězství," těšilo Malce.

Do vypršení úvodní dvacetiminutovky přitom zbývala pouhá vteřina. Viděl jsem, že už zbývá málo času. Kvápa mi dal puk a zkusil jsem ho nastřelit. Bavili jsme se v kabině během sezóny, že určitě čekám na gól až na play off. A vyšlo to opravdu přesně takhle. Kluci si ze mě budou asi utahovat," usmíval se slovenský bek.

S hokejisty Komety brzké inkasované góly psychicky neotřásly. Už po několikáté v letošních vyřazovacích bojích předvedli skvělý obrat, tentokrát ho stihli během necelých deseti minut. „I když je to 0:2, pořád věříme, to otočíme. Máme silný tým a velkou chuť vyhrávat," dodal čtyřiatřicetiletý zadák.

Vyhraje druhý finálový zápas Liberec, nebo Brno?