Rubriky:

Tipsport extraliga

Oslavy budou velké a dlouhé. Tahounů máme dost, smál se po zisku titulu útočník Erat

19. dubna 2017 22:57 - Brno
(Aktualizováno: 19. dubna 2017 23:29)

Hned ve své premiérové sezóně v Brně slaví extraligový titul. Útočník Martin Erat se v pětatřiceti letech dočkal první cenné týmové trofeje v seniorském hokeji a náramně si to užíval. Tygry z Liberce odsoudila Kometa do role poražených, finále ovládla 4:0 na zápasy.

 

Václav Šálek, ČTK

Co se vám honilo hlavou bezprostředně po skončení posledního finálového duelu s Libercem?

Že jsme dosáhli něčeho úžasného. Lidi, kteří se kolem Komety pohybují, jsou fantastičtí. Šéfem a koučem Liborem Zábranským počínaje až po fanoušky, kteří jsou naprosto neskuteční. Na to, co se dělo po závěrečné siréně na ledě, nikdy nezapomenu. Všem nám běhal mráz po zádech. Brno žije hokejem, město si zasloužilo, aby se sem po dlouhých letech vrátila taková euforie.

Jaké budou oslavy?

Velké a hodně dlouhé. Tahounů, kteří za to umějí pořádně vzít, máme v mužstvu hodně. (úsměv).

V čem spočívá síla vašeho celku?

Je v něm řada zkušených borců, kteří toho mají už hodně za sebou. Přesto všichni pracovali pro kolektiv. Každý si přesně plnil tu roli, jaká mu byla určena. A uměli jsme otáčet zápasy, které se pro nás nevyvíjely zrovna nejlíp.

V čem jste byli lepší než obhájci prvenství z Liberce?

Klíčový byl podle mě druhý zápas na soupeřově ledě, který jsme urvali v prodloužení. A ke konci série byli Liberečtí trochu handicapováni spoustou zranění. I tak to byla těžká utkání, avšak naše vnitřní síla byla větší.

Doufal jste ve zlatou tečku i na začátku roku, kdy se vám příliš nedařilo, a mnozí vám přestávali věřit?

Stoprocentně. Sezóna je dlouhá a nějaký výpadek během ní přijde. My jsme navíc měli v té době dost zraněných. Celou základní část extraligy jsme ovšem brali především jako přípravu na play off, což se ukázalo správné.

Vzpomněl jste si při předávání zlatých medailí na mladého Nečase, který začal sezónu s vámi v útoku, ale finále vynechal kvůli startu na MS osmnáctiletých?

Samozřejmě. Martin má teď jiné starosti, moc mu přeju, aby i on dosáhl na Slovensku na výrazný úspěch. Je teprve na začátku kariéry, má na to, aby byl hodně úspěšný.

Budete v Kometě i u obhajoby titulu v příštím extraligovém ročníku?

Tak na to ještě nejsem schopný odpovědět. Teď si pořádně užiju oslav a teprve potom se rozmyslím, co dál.

Další z mistrů Leoš Čermák si zisk titulu náramně užíval.

čfo, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..