Jihlava padla s Vary v prodloužení, ale je v extralize. Pardubice vyhrály a jsou blízko

Hokejisté Jihlavy slaví po 12 letech návrat do nejvyšší soutěže. Dvanáctinásobný mistr sice v 11. kole baráže o extraligu prohrál doma s Karlovými Vary 2:3 po prodloužení, ale získaný bod mu stačí k postupu. V druhém pátečním duelu České Budějovice prohrály s Pardubicemi 1:3 a vítězové jsou velmi blízko pokračování v extralize.

Tomáš Čachotský z Jihlavy (vpravo vzadu) dává druhý gól brankáři Karlových Varů Davidu Honzíkovi v utkání 11. kola baráže.

Jihlava šla do zápasu s Karlovými Vary s vědomím, že i zisk bodu vrátí Duklu do extraligy. Tu hrála naposledy v sezóně 2004/05. Jihlava v utkání dvakrát prohrávala, ale vždy dokázala manko srovnat. Poprvé na začátku druhé třetiny, podruhé v jejím závěru. Nakonec duel dospěl po výsledku 2:2 do prodloužení a na stadiónu zavládla euforie. Karlovy Vary sice pak získaly druhý bod, ale radovali se hlavně domácí.

Ve druhém duelu vyhrály Pardubice 3:1 na ledě Českých Budějovic. To znamená jediné, Motor si v následující sezóně extraligu nezahraje. Pardubice vedly 2:0. Když se pak Jihočechům povedlo snížit, pojistily Pardubice výhru trefou do odkryté branky.