Rubriky:

Tipsport extraliga

Pardubice schválily záměr stabilizace hokejového klubu

22. června 2017 19:45 - Pardubice

Zastupitelé Pardubic dnes schválili záměr stabilizačních opatření pro extraligový hokejový klub Dynamo Pardubice. Podle záměru město zvýší základní jmění klubu o pět miliónů korun, dalších pět miliónů poskytne jako příplatek mimo základní kapitál. O dva milióny korun se má zvýšit dotace na mládež, snížit se mají ceny za pronájem ledové plochy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Město v klubu získalo v lednu majoritu, když odkoupilo od tehdejšího většinového vlastníka Romana Šmidberského za 9,36 miliónu korun 38,8 procenta akcií; celkem nyní drží 73,6 procenta. Vlastní stabilizační plán by měli zastupitelé projednat v září.

Záměr měl kritiky z řad opozice. Karel Haas z ODS mu vytýkal, že vyšší dotace na mládež jsou jen skrytou formou podpory profesionálního hokeje a že při koupi majoritního podílu mělo město nepřesné informace o ekonomické situaci klubu. Podle Jana Linharta (Patrioti Pardubic) byly v nyní předložených podkladech nedostatečné informace, klub by měl kvůli předlužení vyhlásit insolvenci.

František Brendl (Pardubáci) dokonce přišel s myšlenkou, co by se stalo, kdyby se společnost do insolvence dostala. I koaliční radní František Weisbauer (KDU-ČSL) připustil značné pochybnosti. "Bohužel jiná cesta k tomu, jak hokej v Pardubicích zachránit, nevede," řekl Weisbauer.

Vedle odkoupení akcií se Pardubice v lednu rovněž zavázaly, že převezmou půjčku deset milionů korun, kterou podnikatel Šmidberský prostřednictvím své firmy klubu poskytl. Zároveň společnosti poskytly půjčku pět miliónů korun na vyřešení nejpalčivějších závazků.

Podle dostupných informací skončil klub loňský rok se ztrátou přes 14 miliónů korun. Jeho kumulovaná ztráta činí asi 40 miliónů korun, závazky po lhůtě splatnosti dosáhly 33 miliónů korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..