Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejisté Olomouce v úvodu přípravy testují i Buce a Pechance

24. července 2017 15:27 - Olomouc

Zatím pouze s kosmetickými změnami v sestavě dnes vyjeli poprvé na led extraligoví hokejisté Olomouce. Posilami jedenáctého celku uplynulé sezóny jsou zatím pouze obránce Lukáš Galvas z Třince a útočník Roman Vlach, který už v týmu hostoval na konci minulého ročníku ze Zlína.

 

Petr Kotala

Dalšími adepty na dres Kohoutů jsou hráči na zkoušku. Trenér Zdeněk Venera s novým asistentem Zdeňkem Motákem zařadili do přípravy na testy také útočníky Antonína Pechance (Havířov) a Dávida Buce, který už na Hané působil a uplynulou sezónu strávil v Banské Bystrici. Tam se blýskl 25 góly a 29 asistencemi.

Zatímco Pechanec, který už v extralize naskakoval i za Třinec, s Hanáky trénoval v suché přípravě, Buc se v Olomouci objevil až dnes. "Uvidíme, jak se bude jevit. Je to typ hráče, který by se nám hodil, ale rok tady nebyl, tak si na nějaké hodnocení necháme čas. Na pravé křídlo by se nám nicméně nějaký hráč hodil a díváme se tím směrem," řekl Venera.

Na soupisce Olomouce je nyní i s gólmany 28 hráčů a Venera chce tým postupně zeštíhlovat. Z kádru odešli Juraj Mikúš (Slovan), Alex Rašner (Chomutov) a Pavel Skrbek (Znojmo), na zkoušku do Litvínova zamířil Jakub Matai, Tomáš Fořt se vrátil do Zlína a tým opustil i Tomáš Mikuš.

Program přípravných zápasů
Úterý 1. srpna: HC Olomouc - HC Dukla Jihlava (17:00),
čtvrtek 3. srpna: HC Olomouc - HC Oceláři Třinec (17:00).
úterý 8. srpna: Zlín - HC Olomouc (18:00),
čtvrtek 10. srpna: HC Olomouc - HC Dukla Trenčín (17:00),
úterý 15. srpna: Mountfield Hradec Králové - HC Olomouc,
úterý 22. srpna: HC Dukla Jihlava - HC Olomouc (18:00),
čtvrtek 24. srpna: HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc (18:00),
úterý 29. srpna: HC Dukla Trenčín - HC Olomouc,
čtvrtek 31. srpna: HC Olomouc - Zlín (17:00).
ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..