Pardubice - Korea 4:1Hokejisté Pardubic na Mountfield Cupu poprvé zvítězili

Hradec Králové

Hokejisté Pardubic vyhráli v Hradci Králové ve svém druhém utkání na Mountfield Cupu nad Koreou jednoznačně 4:1 a připsali si první body na turnaji. V neděli od 17:30 tak může Dynamo v závěrečném utkání turnaje bojovat v derby s domácím Hradcem Králové o prvenství.

Zleva trenér hokejových Pardubic Miloš Holaň a jeho asistent Otakar Janecký.

Po páteční prohře s pražskou Spartou 1:2 se Pardubice dostaly proti nováčkovi elitní skupiny mistrovství světa do vedení v deváté minutě, kdy proměnil přesilovou hru Francouz Sacha Treille.

Na začátku druhé třetiny využil další početní výhodu obránce Jan Ščotka a ještě v druhém dějství zvýraznili náskok Petr Sýkora a Michal Hlinka. Čisté konto sebral Ondřeji Kacetlovi v 54. minutě Alex Plante.

K útoku na první místo na turnaji potřebují Pardubice vyhrát za tři body, aby přestihly vedoucí Spartu, která má pět bodů. Domácí Mountfield potřebuje k obhajobě triumfu z loňska jakkoliv vyhrát.

Korea, která bude v únoru na olympijských hrách v Pchjongčchangu jedním z českých soupeřů v základní skupině A, skončí poslední. Na turnaji předtím porazila Spartu 2:1 v prodloužení a prohrála s Hradcem Králové 3:4 po samostatných nájezdech.