Sparta - Mnichov 2:5Sparta prohrála ve finále turnaje v Ga-Pa

Hokejisté pražské Sparty podlehli ve finále turnaje Red Bulls Salute v Garmisch-Partenkirchenu německým mistrům z Mnichova 2:5. Litvínov na úvod Lehner Cupu prohrál na ledě švýcarského Bielu 3:4 v prodloužení.

Sparta po čtvrtečním vítězství nad Salcburkem 4:3 v prodloužení vstoupila do finále špatně a po brankách Seidenberga, Jaffrayho a Maceka prohrávala už v páté minutě 0:3. Brankáře Honzíka následně nahradil Fin Aittokallio.

V deváté minutě snížil Kumstát a na rozdíl jediné branky upravil před polovinou utkání Uher, ale vyrovnání se Pražané nedočkali. Naopak výhru německého šampiona zpečetili Seidenberg a Pinizzotto.

Litvínov na ledě Bielu prohrával od osmé minuty po Schmutzově trefě, na kterou ještě v prvním dějství odpověděl Kanaďan Nicholls. V druhé části vrátil domácím vedení Earl a ve 42. minutě zvýšil Fuchs na 3:1. Kubát s Jakubem Černým dokázali vynutit prodloužení, v kterém ale rozhodl Forster.

Severočechy čeká na turnaji ještě v neděli od 15:00 v Sursee utkání s Ambri-Piottou.

Přípravné hokejové zápasy:
Red Bulls Salute v Garmisch-Partenkirchenu - finále:
HC Sparta Praha - EHC Red Bull Mnichov 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)
Branky: 9. Kumstát, 28. Uher - 4. a 33. Y. Seidenberg, 4. Jaffray, 5. Macek, 46. Pinizzotto.
Lehner Cup:
EHC Biel - HC Verva Litvínov 4:3 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 8. Schmutz, 35. Earl, 42. Fuchs, 63. Forster - 15. Nicholls, 55. Kubát, 58. J. Černý.