Zlín - Pardubice 3:5Hokejisté Pardubic v přípravě posedmé z devíti utkání vyhráli

Hokejisté Pardubic vyhráli 5:3 ve Zlíně a připsali si již sedmé vítězství z devíti přípravných utkání. Výprask 1:6 si z ledu prvoligových Českých Budějovic odvezla Plzeň, Litvínov podlehl v severočeském derby Chomutovu 1:3.

Pardubičtí, kteří se v minulé sezóně zachraňovali mezi elitou v baráži, uspěli potřetí v řadě, přičemž pokaždé během této minisérie vstřelili alespoň čtyři góly. Na Zimním stadiónu Luďka Čajky sice Východočeši přišli o vedení 2:0 a 3:2, ale ve třetí třetině rozhodli Peter Quenneville a Antonín Dušek.

Plzeň hostila České Budějovice před dvěma týdny a v domácím prostředí zvítězila 4:2. Dnes se role obrátily - ve Strakonicích opanovali duel Jihočeši. Škoda sice v polovině 13. minuty zásluhou Milana Gulaše vyrovnala na 1:1, ale to bylo ze strany její okleštěné sestavy všechno. Dva góly v dresu vítězů dal Miloslav Čermák.

Litvínov potřetí za sebou v přípravě prohrál. Během této šňůry, při níž nastoupil rovněž proti Mladé Boleslavi a finskému Kärpätu Oulu, vstřelil dohromady pouze čtyři góly. Jednou trefou přispěl k výhře Pirátů zkušený útočník Michal Vondrka, který při nevyrovnaných výplatách zvažoval odchod z klubu.

Mladá Boleslav podlehla Karlovým Varům, které budou v první lize usilovat o okamžitý návrat do extraligy, 3:4 po samostatných nájezdech, přestože Středočeši vedli po první dvacetiminutovce 2:0. V samém závěru zařídil pokračování trefou na 3:3 Jaromír Kverka, v nájezdech pak rozhodl další útočník Václav Skuhravý.

V Jihlavě domácí nováček nejvyšší soutěže proti Olomouci skóroval jako první, jenže Hanáci zápas dvěma góly otočili. Zkraje třetí třetiny rozhodl Kevin Sundher.

Vítkovice sehrály třetí ze čtyř zápasů svého turné ve Švýcarsku a po výhře nad Klotenem 5:4 po samostatných nájezdech a porážce s Zugem 5:6 vyhrály na na ledě Langanu 4:3. Ostravané získali díky brankám Kurovského, Lva a Hrbase vedení 3:1 a domácí se snažili marně dotahovat. V úvodu třetí třetiny upravil Daniel Krenželok na 4:2 a výhru Vítkovice udržely.

Přípravné hokejové zápasy:
Aukro Berani Zlín - HC Dynamo Pardubice 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)
Branky: 25. Popelka, 25. P. Sedláček, 34. Okál - 8. Rolinek, 24. S. Treille, 27. Bojko, 44. Quenneville, 54. Dušek.
HC Dukla Jihlava - HC Olomouc 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 22. Zeman - 27. Řípa, 41. Sundher.
ČEZ Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
Branky: 29. a 43. M. Čermák, 6. Dostálek, 17. Kutlák, 48. F. Novák, 53. Vlček - 13. Gulaš.
BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 1:1)
Branky: 11. Pacovský, 12. Knotek, 47. Látal - 25. a 40. Flek, 59. Kverka, rozhodující sam. nájezd Skuhravý.
HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 28. J. Černý - 23. Vondrka, 36. Sklenář, 47. Koblasa.
SC Langnau Tigers - HC Vítkovice Ridera 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)
Branky: 26. Erkinjuntti, 39. Neukom, 59. Dostojnov - 21. Kurovský, 32. Lev, 36. Hrbas, 43. D. Krenželok.

7 : 2 Kladno - Vsetín 7 : 2 dohráno
20240418T18 : 00:00+0200