V přestřelce o první místo uspělo Brno! Sparta znovu padla, Třinec vyhrál v prodloužení

Hokejisté Brna zůstávají v čele Tipsport extraligy i po 11. kole. Moravané v nedělním šlágru udolali Plzeň 5:4 v prodloužení. O vítězný gól se postaral Martin Erat. V prodloužení uspěl i Třinec, který zdolal 4:3 Chomutov. Olomouc doma prohrála s Mladou Boleslaví 1:3, Zlín přehrál Spartu 4:2, Hradec Králové zdolal Vítkovice 2:0. Pardubice udolaly Litvínov 1:0 po samostatných nájezdech. Zápas Liberec - Jihlava byl odložen na středu 13. prosince.

Antonín Honejsek ze Zlína střílí gól. Vlevo je brankář Sami Aittokallio ze Sparty.

Rozuzlení šlágru kola mezi Plzní a Brnem přišlo po 38 sekundách prodloužení. Sochůrka, který na konci první třetiny nahradil zraněného Hyláka v bráně Indiánů, prostřelil Erat a zajistil obhájcům titulu druhý bonusový bod. Kometa tak zůstala v čele tabulky, Západočeši ztrácí z druhého místa dva body.

Souboj o třetí místo mezi Třincem a Chomutovem rozhodl útočník Ocelářů Martin Růžička. Jednatřicetiletý forvard využil v 63. minutě přesilovou hru. Slezané zvítězili podruhé v řadě. Za hosty se dvakrát střelecky prosadil Huml.

Olomouc potvrdila, že se jí v domácí aréně v nové sezóně nedaří. Prohrála zde páté ze šesti utkání. Tentokrát Hanáci padli s Mladou Boleslaví.

Trable Sparty pokračují. Pražané nestačili na Zlín a potřetí za sebou odjeli z ledu bez bodového zisku. Naopak Berani zvítězili popáté z posledních šesti duelů.

Vítkovická mizérie se prodloužila o další duel. Ostravané podruhé za sebou nevstřelili gól, na který čekají už 154 minut a 53 sekund! Hradec Králové si připsal třetí vítězství v řadě. První čisté konto v sezóně zaznamenal Patrik Rybár.

Po necelých čtyřech letech na stadiónu Ivana Hlinky nepadl gól v základní části. Naposledy se takový zápas odehrál 1. prosince 2013. Tehdy hrál Litvínov se Slavií. Tento počin se v neděli opakoval. Tentokrát domácí hráli s Pardubicemi. Rozhodující nájezd proměnil hostující Quenneville. Verva prohrála už posedmé za sebou a zůstává přilepena ke dnu tabulky.

11. kolo hokejové extraligy on-line
Třinec – Chomutov 4:3 v prodloužení
Branky: 34. Roth, 45. Adamský, 57. Polanský, 63. Růžička - 24. Lauko, 48. a 56. Huml
Plzeň – Brno 4:5 v prodloužení
Branky: 6. a 39. Mertl, 8. Straka, 12. Kubalík - 22. a 61. Erat, 27. a 43. Svoboda, 30. V. Němec
Litvínov – Pardubice 0:1 po samostatných nájezdech
Branka: Rozhodující nájezd Quenneville

7 : 2 Kladno - Vsetín 7 : 2 dohráno
20240418T18 : 00:00+0200