Hokejisté Pardubic rozhodli derby s Hradcem v první třetině

Čtyřmi góly hned v první třetině rozhodli pardubičtí hokejisté dnešní derby s Hradcem Králové, nad nímž zaznamenali v rámci přípravy na extraligu čtvrté vítězství. O branky Moelleru se podělili Tomáš Rolinek, Jiří Cetkovský, Zdeněk Ondřej a Michal Tvrdík.

Ilustrační foto

Hokejisté Znojma prohráli v přípravném utkání na Slovensku s Nitrou 2:5. V bojovném utkání se střelci prosadili až ve druhé polovině utkání, Nitra o svém vítězství rozhodla přesnější koncovkou.

V oboustranně rychlém hokeji sice stačilo Znojmo po Eratově střele ve 43. minutě ještě vyrovnat na 1:1, v průběhu deseti minut ale znojemský brankář Trvaj po chybách obrany čtyřikrát kapituloval. Dvě minuty před koncem už stačil Selingr pouze korigovat výsledek.

Hokejisté Vsetína slavili ve čtvrtém přípravném utkání před extraligovou sezonou třetí vítězství. V bojovném střetnutí dnes na Lapači Valaši přehráli prvoligovou Duklu Jihlava 4:2, když po prvním obdrženém gólu nepříznivý stav zvrátili čtyřmi trefami po sobě.

Zachytal si i Favre

Vsetínští znovu vyzkoušeli několik nových hráčů a na posledních dvacet minut si do klece stoupnul i italský brankář Favre. Málem udržel čisté konto, ale těsně před koncem ho překonal Lukačovič. Fin Henri Laurila ani Lotyš Guntis Galvinš, kteří do mužstva míří na testy, se na ledě ještě neobjevili.

Hokejisté Hamé Zlín porazili v úterním přípravném utkání Slovan Bratislava 4:2. Branky Zlína vstřelili Okál, Rachůnek, Čech a Leška. Po poněkud nervózní úvodní třetině dostala hra v pohledném utkání tempo. Z oboustranné bojovnosti pramenila i častá vyloučení a Zlín využil dvě přesilové hry. Důrazně hrající Slovan v prostřední části vyrovnal, když jinak dobře chytajícího Sedláře překonali v rozmezí pěti minut Pašek a Hujsa.

Dvě minuty před koncem zápasu vstřelil třetí gól Zlína Čech. V závěru se pokusil Slovan hrou bez brankáře Hoviho uhrát remízu. Po přihrávce Melenovského vstřelil v poslední minutě do prázdné branky Leška čtvrtý gól Zlína.

Pletka dal Plzni dva góly

Pražská Slavie prohrála v přípravě s Litvínovem 3:4. Rozhodující branku vstřelil ve třetí třetině Michal Trávníček.

Hokejisté Kladna remizovali v přípravném zápase s prvoligovým Ústím nad Labem 3:3. V dresu domácích se objevil i odchovanec Čurilla, který působil minulý rok v americké juniorské soutěži a v Kladně je na testech. Dva góly hostů dal útočník Pazourek, jenž v minulosti oblékal i dres Rabatu.

Prvoligová Mladá Boleslavv porazila extraligové České Budějovice 3:2. Jihočeši proti ambicióznímu soupeři a favoritovi druhé nejvyšší soutěže neuspěli zejména kvůli vysokému počtu vyloučených. Rozhodčí Vlček udělil hostům celkem patnáct dvouminutových trestů a domácí v početní výhodě vstřelili všechny své góly.

Hokejisté Liberce porazili v přípravném zápase Plzeň 4:1, když o své výhře rozhodli zejména v závěrečné třetině. Dvěma góly se na úterním úspěchu týmu kouče Josefa Palečka podílel útočník Václav Pletka.

Hokejisté Vítkovic vyhráli i pátý přípravný zápas před extraligovou sezónou. V domácím prostředí dnes porazili v severomoravském derby Třinec 3:2. Po dvou vyrovnaných třetinách se důraznější koncovkou vítkovičtí hráči dostali do dvoubrankového vedení, které ale se závěrečnou sirénou upravil na konečný jednobrankový náskok Seman.

"Rovněž tento zápas splnil, co se přípravy týče, co jsme očekávali. Jsem rád, že hráči, kteří tentokrát dostali důvěru, nezklamali," řekl domácí trenér Miloš Holaň.

Výsledky přípravných zápasů:
Pardubice - Hradec Králové 4:0 (4:0, 0:0, 0:0)
Branky: 6. Rolinek, 11. Cetkovský, 11. Ondřej, 17. Tvrdík. Rozhodčí: Chlaň - Čížek, R. Prchal. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000.
Nitra - Znojemští Orli 5:2 (0:0, 1:0, 4:2)
Branky: 34. Gracík, 44. Kolník, 45. S. Saliji, 54. Vozdecký, 54. Pupák - 43. Erat, 58. Selingr. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 1000.
Vsetínská hokejová - Dukla Jihlava 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 31. Sabol, 34. Hrabal, 46. Davídek, 53. Duba - 2. Rytnauer, 60. Lukačovič. Rozhodčí: Hradil. Vyloučení: 11:15, navíc Kuchyňa (Jihlava) 10 min. Využití: 3:0.
Hamé Zlín - Slovan Bratislava 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 13. Okál, 32. Rachůnek, 58. Čech, 60. Leška - 30. D. Pašek, 34. Hujsa. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. Diváci: 825.
Slavia Praha - Litvínov 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)
Branky: 24. D. Hruška, 35. Sobotka, 37. Vlasák - 16. Jánský, 26. Reichel, 40. Gýna, 44. Trávníček. Rozhodčí: Florian. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Diváci: 150.
Kladno - Ústí nad Labem 3:3 (1:1, 2:2, 0:0)
Branky: 14. Kuchler, 23. M. Havel, 32. Martin Procházka - 7. a 38. Pazourek, 22. Janků. Rozhodčí: Bolina. Diváci: 400.
Mladá Boleslav - České Budějovice 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky: 29. Jeslínek, 33. Gombár, 48. Kadlec - 43. Mucha, 60. Vak. Rozhodčí: Vlček - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:15. Využití: 3:1. Diváci: 200.
Liberec - Plzeň 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 41. a 53. Pletka, 39. Hlavačka, 51. Podkonický - 49. Kracík. Rozhodčí: Hrubý - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 11:9. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1500.¨
Vítkovice - Třinec 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 32. Tomášek, 50. Procházka, 51. J. Seman - 34. Tomas, 60. D. Seman. Rozhodčí: Šír - Brada, Pala. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 300